ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ІНСТИТУТ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

  Бібліографічне посилання: Раллє І.В., Верстюк В.Ф. ІНСТИТУТ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Instytut_evrop_dosl_NAN_Ukr (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ІНСТИТУТ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ – н.-д. установа в складі Національної академії наук України. Ств. за постановою Президії АН України від 7 жовт. 1992 у Києві. До серед. 2001 функціонував як Інститут східноєвроп. досліджень НАН України. Ініціатором заснування ін-ту був президент Східноєвропейських досліджень інституту імені В.Липинського у Філадельфії (США), д-р історії (Мюнхенський ун-т, 1957; Колумбійський ун-т, 1968), проф. Я.Пеленський (з листоп. 1992 – іноз. чл. АН України; з 1994 – НАН України). Він же і очолив новостворений ін-т.

Метою наук. роботи ін-ту є дослідження процесів європейської інтеграції та їх різнопланових впливів на Україну; дослідження проблем нац.-держ. буд-ва й сусп.-політ. та культ. взаємин України з країнами Сх. та Центр.-Сх. Європи; дослідження й публікація істор. та політологічної спадщини представників укр. державницької школи (див. Державницький напрям в українській історіографії).

Серед академічних вид., підготовлених ін-том: "В'ячеслав Липинський: історико-політологічна спадщина і сучасна Україна" (Київ–Філадельфія, 1994); "В'ячеслав Липинський. Листи до братів-хліборобів" (Київ–Філадельфія, 1995); "Мирні переговори між Українською Державою та РСФРР, 1918 р. Збірник документів і матеріалів" (Київ–Нью-Йорк–Філадельфія, 1999).

Основою міжнар. діяльності ін-ту є тісна співпраця з Ін-том східноєвроп. досліджень ім. В.Липинського. Разом з цією наук. установою були проведені міжнар. наук. конф.: "Державницька школа: історія, політологія, право" (Київ, груд. 1997) і "Симон Петлюра та Доба Директорії УНР (до 120-річчя від дня народження С.Петлюри (1879–1999) та 80-річчя Директорії УНР (1918–1920))" (Київ, серп., 1999). Співпрацює також з Ін-том Центр.-Сх. Європи в Любліні (Польща), Ін-том сх. та пд.-сх. досліджень Віденського ун-ту (Австрія), Ін-том Гаррімана Колумбійського ун-ту (Нью-Йорк, США), Канадським інститутом українських студій, Науковим товариством імені Шевченка в Америці.

дата публікації: 2005 р.

Посилання:
 • ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ НАПРЯМ В УКРАЇНСЬКІЙ ІСТОРІОГРАФІЇ
 • ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ
 • КАНАДСЬКИЙ ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКИХ СТУДІЙ (КІУС)
 • КИЇВ
 • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
 • НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІМЕНІ ШЕВЧЕНКА
 • ПЕЛЕНСЬКИЙ ЯРОСЛАВ БОГДАНОВИЧ
 • СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ, СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ІНСТИТУТ ІМЕНІ В. ЛИПИНСЬКОГО

 • Пов'язані терміни:
 • ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ІСТОРИЧНОЇ НАУКИ
 • ПЕЛЕНСЬКИЙ ЯРОСЛАВ БОГДАНОВИЧ
 • ЯКОВЕНКО НАТАЛІЯ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)