ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ

  Бібліографічне посилання: Шевченко М.Ю. ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Internac_antyfash_komitet (останній перегляд: 23.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ

ІНТЕРНАЦІОНАЛЬНИЙ АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ (ІАК) – підпільна орг-ція, що діяла впродовж 1943–44 в Лейпцизькому окрузі (Німеччина) під кер-вом нім. пролетаря М.Гауке і донец. "остарбайтера" М.Рум'янцева (активними діячами к-ту були українці з м. Павлоград Б.Лосинський, Т.Тонконог та ін.). Вважала своїм гол. завданням об'єднати рад. військовополонених і насильно вивезених до Німеччини "східних робітників", бельгійців, голландців, поляків, французів, чехів, італійців для проведення активної антигітлерівської боротьби. Були ств. підпільні групи в різних таборах примусової праці в Лейпцигу й за його межами. Підпільники випускали антигітлерівські листівки, звернення до нім. нас. та іноз. робітників із закликами до непокори нацистській владі, відмови від роботи, саботажу і диверсій на підпр-вах.Гестапо вдалося виявити листівки ІАК. Розпочалися масові облави і обшуки. Понад 80 осіб керівного складу орг-ції, серед них М.Рум'янцев, були страчені.

Після завершення Другої світової війни в Лейпцигу споруджено пам'ятник Інтернац. антифашист. комітетові.

дата публікації: 2005 р.

Література:
 1. Краузе И. Сотрудничество немецких и иностранных антифашистов в годы второй мировой войны и освещение этого сотрудничества в исторической литературе. В кн.: Проблемы истории Второй мировой войны. М., 1959
 2. Бродский Е.А. Имени Николая Румянцева. В кн.: Пламя гнева. Донецк, 1965
 3. Українська РСР у Великій Вітчизняній війні Радянського Союзу 1941–1945 рр., т. 3. К., 1969
 4. Бродский Е.А. Во имя победы над фашизмом. М., 1970.

Посилання:
 • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
 • ГЕСТАПО
 • ПАВЛОГРАД

 • Пов'язані терміни:
 • РУХ ОПОРУ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)