ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ІОАНН СКІЛІЦА ТА ЙОГО ХРОНІКА

  Бібліографічне посилання: Вілкул Т.Л. ІОАНН СКІЛІЦА та його хроніка [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ioann_Skilica (останній перегляд: 16.12.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ІОАНН СКІЛІЦА ТА ЙОГО ХРОНІКА

ІОАНН СКІЛІЦА та його хроніка. І.С. (1040–1110-ті рр.) – візант. історик, автор хроніки, відомої нині як "Хроніка Іоанна Скіліци" (ін. назва "Огляд історій"). Хроніка І.С. охоплює події від 811 до 1057. Написана у формі анналів як оглядова історія, вільна від коментаторських нашарувань (зв'язок між епізодами чисто хронографічний, автор усвідомлено й методично відсторонюється від своєї оповіді). Відома в багатьох списках, не раз використовувалася істориками 12 ст. (Іоанном Зонарою, Константином Манассі та ін.). В хроніці описані війни Святослава Ігоровича, хрещення Ольги.

Хроніка І.С. повністю увійшла до всесвітньої хроніки візант. хроніста Георгія Кедрина (12 ст.), яка була видана в лат. перекладі в Німеччині в 1-й пол. 19 ст.

дата публікації: 2005 р.

Праці:
 1. Ioannis Skylitzae opera. В кн.: Georgios Cedrenus, vol. II. Bonnae, 1839.
Література:
 1. Каждан А.П. Из истории византийской хронографии Х века. Источники Льва Диакона и Скилицы для истории третьей четверти Х ст. "Византийский временник", 1961, вып. 20
 2. Ioannis Scylitzae Synopsis historiarum. Berolini et Novi Eboraci, 1973.

Посилання:
 • АННАЛИ (ХРОНІКИ, ЛІТОПИСИ)
 • ОЛЬГА
 • СВЯТОСЛАВ ІГОРЕВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • ХРЕЩЕННЯ РУСІ 987–989


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)