ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КАЦИР ЄФРАЇМ

  Бібліографічне посилання: Гриневич В.А. КАЦИР Єфраїм [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kacyr_E (останній перегляд: 19.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КАЦИР ЄФРАЇМ

КАЦИР (Качальський) Єфраїм (н. 1916) – ізраїл. учений, 4-й президент Д-ви Ізраїль. Д-р хімії (1941). Н. в м. Київ. 1922 з батьками переїхав до Палестини. Підлітком став членом руху Соціаліст. молоді (га-Бахарут га-соціаліст). З 16-ти років командував ротою в єврейс. військ. формуваннях Хагана. 1932 поступив до Єврейс. ун-ту в Єрусалимі. Вивчав хімію, ботаніку, зоологію та бактеріологію. 1937 отримав ступінь магістра, 1941 – д-ра, працював асистентом на від-ні теор. та макромолекулярної хімії цього ж ун-ту. Від 1948 – у НДІ ім. Х.Вейцмана, тут заснував, а 1949–73 очолював від-ня біофізики. Водночас 1953–61 – проф. біофізики Єврейс. ун-ту, 1966–68 – гол. наук. експерт мін-ва оборони Ізраїлю. Як науковець вніс вагомий внесок у дослідження білків та їхніх структурних елементів – амінокислот, зокрема розробив методи синтезу поліпептидів (амінокислотних ланцюгів), що мають якості білків, і довів залежність білкових з'єднань від хім. структури. 1960 одним з перших синтезував нерозчинні ензими, а також запропонував шляхи їхнього практичного застосування в пром-сті та медицині.

1973 був обраний президентом Д-ви Ізраїль. Як президент приділяв велику увагу алії (переселенню євреїв до Ізраїлю), зокрема питанням єврейс. еміграції з СРСР, рівень якої на той час зазнав значного спаду у зв'язку із жорсткими еміграційними правилами рад. властей та зовнішньополіт. факторами. Від 1978, після закінчення президентського терміну, працював в Ін-ті ім. Х.Вейцмана та Тель-Авівському ун-ті, в якому з 1982 очолив від-ня біотехнології. Лауреат багатьох премій та нагород за наук. діяльність, почесний чл. низки зарубіжних академій та інститутів.

дата публікації: 2007 р.

Література:
  1. Краткая Еврейская Энциклопедия, т. 4. Кабак–Лютер, 1988.

Посилання:
  • ЄРУСАЛИМ
  • КИЇВ
  • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)