ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КАМЛОТ

  Бібліографічне посилання: КАМЛОТ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kamlot (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КАМЛОТ

КАМЛОТ – назва грубої тканини первісно з верблюжої, а дещо пізніше з ангорської (козиної) чи з верблюжої вовни з домішками шовку (більш м'який і коштовний сорт). Згодом ця назва поширилася й на грубі тканини з бавовни полотняного переплетіння з чорних та коричневих ниток. К. із верблюжої вовни завозили на укр. землі зі сх. країн. Із нього виготовляли верхній чол. та жін. одяг. Тканини з верблюжої або козиної вовни в давнину називали також чамлетом. Описуючи торгівлю й міськ. промисли в Україні 14–17 ст., М.Грушевський зараховував чамлет до групи турец. товарів.

Існує кілька пояснень походження терміна "камлот". Одні дослідники пов'язують його з грец. словом, що означало верблюд, а другі – з назвою одного з сортів верблюжої шерсті, треті – з назвою річки Камлот, що тече в Шотландії (нині адм.-політ. частина Великої Британії), де розташовувався свого часу центр з вир-ва вовняних тканин.

дата публікації: 2007 р.

Література:
  1. Turner Wilcox R. The dictionary of costume. London, 1969
  2. Yarwood D. The encyclopedia of word costume. New York, 1978
  3. Кирсанова Р.М. Розовая ксандрейка и драдедамовый платок. Костюм – вещь и образ в русской литературе XIX века. М., 1989.

Посилання:
  • ГРУШЕВСЬКИЙ МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)