ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КАНАРСЬКИЙ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Тацій В.Я. КАНАРСЬКИЙ Сергій Михайлович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kanarsky_S (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КАНАРСЬКИЙ СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ

КАНАРСЬКИЙ Сергій Михайлович (25.05.1890–03.11.1937) – юрист, професор. Н. в м. Варшава. Навч. у Варшав. політех. ін-ті, звідки його було виключено за участь у роботі есерівських гуртків (див. Партія соціалістів-революціонерів) і ув'язнено. 1915 закінчив Київ. комерц. ін-т, де отримав юрид. освіту. Після Жовтневого перевороту в Петрограді 1917 обраний до Ради робітн. і солдатських депутатів у Харкові. Згодом переїхав до Києва, де працював головою окружної ради робітн. і солдатських депутатів. 1920–32 (у різні роки) займав посади: заст. наркома юстиції УСРР, голови касаційної колегії з крим. справ, зав. відділу публікацій законів, голови Верховного суду УСРР. Працював у наркоматах закордонних та внутр. справ УСРР, Центр. стат. управлінні УСРР, а 1932–34 був нач. житлово-комунального сектору Держплану УСРР. Протягом 1934–37 – дир. Інституту радянського будівництва та права в Харкові.

Поряд з практичною роботою К. займався і наук. дослідженнями, переважно кримінально-правової тематики. Праці: "Класові моменти в політиці суду", "Питання кримінального судочинства" (обидві – 1924), "Як і за що карає кримінальний кодекс" (1925), "Завдання виправно-трудової справи" (1928), "Як сільради проводять трус на виймання" (1930) та ін. За редакцією К. вийшов "Коментар до Кримінального кодексу радянських республік" (1924, 1925, 1928).

У лип. 1937 К. безпідставно заарештовано та обвинувачено у належності до польської контрреволюц. націоналістичної орг-ції, яка начебто діяла в Харкові. За рішенням "двійки" його було страчено. Реабілітований посмертно у листоп. 1957.

дата публікації: 2007 р.

Посилання:
  • ІНСТИТУТ РАДЯНСЬКОГО БУДІВНИЦТВА ТА ПРАВА
  • ХАРКІВ
  • КИЇВ
  • ПАРТІЯ СОЦІАЛІСТІВ-РЕВОЛЮЦІОНЕРІВ
  • ВАРШАВА
  • ЖОВТНЕВИЙ ПЕРЕВОРОТ У ПЕТРОГРАДІ 1917


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)