ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КАРБУНСЬКИЙ СКАРБ

  Бібліографічне посилання: Черняков І.Т. КАРБУНСЬКИЙ СКАРБ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Karbunsky_skarb (останній перегляд: 24.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КАРБУНСЬКИЙ СКАРБ

КАРБУНСЬКИЙ СКАРБ – назва 852 речей, переважно трипільської культури 5 тис. до н. е., знайдених випадково 1961 школярами біля с. Карбуна Кайнарського р-ну (нині тер. Молдови). Серед них 444 зроблено з міді, 26 – з мармуру та ін. порід каменю, 127 – з кісток, 253 – з мор. мушель, а також 2 глиняні посудини. З-поміж мідних предметів – 2 сокири, культові прикраси у вигляді 13 антропоморфних пластин-підвісок, 4 бляшки з орнаментом та отворами, 4 спіралеподібних браслети, 8 деталей пластинчатих браслетів, 11 пронизок, 377 намистин та 2 заготовки металу. З каменю зроблено 8 намистин. Кістяні вироби представляють підвіски із зубів людини та благородного оленя. З мор. мушлі вироблені намистини та пластини з отворами. Предмети К.с. є нині гол. археол. джерелом для дослідження соціальної структури трипільської к-ри на її ранньому етапі розвитку та тогочасних торг. зв'язків трипільців з центрами добування міді й мор. сировини на Балканах та в Сх. Середземномор'ї. Речі з К.с. зберігаються в Кишинівському істор. музеї.

дата публікації: 2007 р.

Література:
  1. Сергеев Г.П. Раннетрипольский клад у с. Карбуна. "Советская археология", 1963, № 1
  2. Клейн Л.С. О дате Карбунского клада (К проблеме датировки раннетрипольской культуры). "Проблемы археологии", 1968, вып. 1
  3. Рындина Н.В. Древнейшее металлообрабатывающее производство Восточной Европы. М., 1971
  4. Дергачев В.А. Карбунский клад. Кишинев, 1998.

Посилання:
  • ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)