ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КЕРЧЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК, ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК У М. КЕРЧ

  Бібліографічне посилання: Бондаренко Р.І. КЕРЧЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК, Державний історико-культурний заповідник у м. Керч [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kerchensky_zapovidnyk (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КЕРЧЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК, ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК У М. КЕРЧ

КЕРЧЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК, Державний історико-культурний заповідник у м. Керч. Ств. згідно з постановою РМ УРСР від 5 берез. 1987 № 66 "Про оголошення комплексу пам'яток історії та культури м. Керчі державним історико-культурним заповідником". Cкладається з комплексу пам'яток археології, історії та арх-ри, які розміщені безпосередньо на тер. та поблизу сучасного м. Керч, серед. них: 1) Мелек-Чесменський курган (4 ст. до н. е.); 2) Царський курган (4 ст. до н. е.); 3) церква cв. пророка Іоанна Предтечі (це єдиний в Україні зразок візант. сакральної арх-ри доби середньовіччя з прибудовами 19 ст. у формах псевдовізант. арх-ри; від 1960 в ній розміщено лапідарій – зб. написів на каменях Керченського історико-археол. музею); 4) фортеця Єнікале (1703); 5) Великі і Малі сходи на г. Мітридат 19 ст., збудовані в стилі класицизму за проектом архітекторів Г.Торічеллі та О.Дігбі; 6) костел, збудований 1840 з ракушечника в стилі класицизму за моделлю антич. храму; 7) будинок 19 ст., зведений зі штучного каменю, з елементами стилів класицизму та модерну, у ньому розміщений Керченський історико-археол. музей (заснований 1826 як Керченський музей старожитностей). Особливістю створеного заповідника є значна насиченість нерухомими пам'ятками, включеними в міське середовище. Потужність культ. шару становить від 6 до 10 м, що передбачає виявлення нових пам'яток у процесі госп. діяльності міста, де площі заповідника не мають чітких меж. Нині на балансі К.д.і.-к.з. перебувають 15 пам'яток, з них 10 є пам'ятками нац. значення. На наш час заповідник є однією з найбільших музейних і наук. установ України.

дата публікації: 2007 р.

Література:
 1. Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР: Иллюстрированный справочник-каталог, т. 2. К., 1983
 2. Пам'ятки архітектури та містобудування України: Довідник Державного реєстру національного культурного надбання. К., 2000
 3. Крикун Ю. Пам'ятки кримськотатарської архітектури (ХIII–ХХ століть). Сімферополь, 2001
 4. Дзюбенко С. Керченському державному історико-культурному заповіднику 180 років. В кн.: Сучасні проблеми дослідження, реставрації та збереження культурної спадщини: Збірник наукових праць з мистецтвознавства, архітектурознавства і культурології, вип. 3, ч. 1: До 180-річчя Керченського державного історико-культурного заповідника. К., 2006.

Посилання:
 • ЄНІКАЛЕ
 • КЕРЧ
 • КЛАСИЦИЗМ
 • МЕЛЕК-ЧЕСМЕНСЬКИЙ КУРГАН
 • ЦАРСЬКИЙ КУРГАН


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)