|
Бібліографічне посилання: Черняков І.Т.
КІМЕРІЯ, Кімерійська земля (країна) [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kimeriya (останній перегляд: 17.02.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці
КІМЕРІЯ, КІМЕРІЙСЬКА ЗЕМЛЯ (КРАЇНА)
КІМЕРІЯ, Кімерійська земля (країна) – згадується давньогрец. істориком Геродотом в описі Скіфії як давня назва (до приходу скіфів у Пн. Причорномор'я) однієї з її складових земель. Є кілька гіпотез щодо локалізації цієї землі – в Пн. Причорномор'ї, на Кавказі, в Малій Азії. Археол. дослідження у степовій частині пд. України виявили тут численні пам'ятки генетично пов'язаних між собою сабатинівської культури (15–13 ст. до н. е.), білозерської культури (12 – 10 ст. до н. е.) та поховань пізніх кімерійців (9–7 ст. до н. е.). На думку укр. археологів, результати цих досліджень засвідчують, що тер. К. поступово розширювалась, а її ядром була степова частина України від пониззя Дунаю до Приазов'я, включаючи Крим. | дата публікації: 2007 р.
Література: - Тереножкин А.И. Киммерийцы. К., 1976
- Доватур А.И.и др. Народы нашей страны в "Истории" Геродота. М., 1982
- Черняков И.Т. Северо-Западное Причерноморье во второй половине II тысячелетия до н. э. К., 1985
- Його ж. Стародавні народи на терені України. Кімерійці: міфи, історія, археологія. "Історія України" (Київ), 1997, № 23 (39); № 24 (40)
|
Посилання:БІЛОЗЕРСЬКА КУЛЬТУРА
ГЕРОДОТ ТА ЙОГО ІСТОРІЇ ПРО СКІФІЮ
КІМЕРІЙЦІ
САБАТИНІВСЬКА КУЛЬТУРА
СКІФИ
Пов'язані терміни:КІМЕРІЙЦІ
ТРИПІЛЬСЬКИЙ МІФ
ЗАЛІЗНИЙ ВІК
(тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)
|