ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КІРОВОГРАДСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ, КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

  Бібліографічне посилання: Піскова Е.М. КІРОВОГРАДСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kirovogradsky_muzey (останній перегляд: 21.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КІРОВОГРАДСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ, КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

КІРОВОГРАДСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей. Створений на основі колекції Історико-геогр. музею Єлизаветградського земського реального уч-ща (1883). Його заснував та очолював етнограф і археолог В.Ястребов. Після смерті останнього в груд. 1898 заклад практично припинив своє існування. Подальша доля музею пов'язана з діяльністю П.Рябкова. За його ініціативи відновленням музею 1913 займалося Т-во розповсюдження писемності та ремесел, якому передали матеріали реального уч-ща. Але реалізації цих планів завадила Перша світова війна. Відновлювати музей почали 1920 при К-ті агітаційної пропаганди. 1922 на основі наявних колекцій було відкрито два музеї – історико-археол. й природничо-істор. Останній дав початок новому закладові, що 1929 став Округовим історико-археол., а 1939 – Кіровогр. обласним краєзнавчим музеєм. У період гітлерівської окупації міста в роки Великої вітчизняної війни Радянського Союзу 1941–1945 музей втратив понад 10 тис. одиниць зберігання. Після визволення міста і відновлення діяльності музею його фонди істотно поповнилися новими колекціями. 1994 музей успадкував колекцію збирача предметів старовини і мистецтва О.Ільїна, вона містить чимало раритетних і цінних памяток. На поч. 21 ст. у фондах музею налічувалося бл. 80 тис. пам'яток з історії, археології, етнографії та природи краю від найдавніших часів до сучасності.

У складі музею діють філія – Музей-заповідник І.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія" (див. "Хутір Надія") та на правах відділу – Меморіальний музей М.Кропивницького (див. М.Л.Кропивницький).

дата публікації: 2007 р.

Література:
 1. Кіровоградський краєзнавчий музей. Путівник. Дніпропетровськ, 1969
 2. Кузик Б., Білошапка В. Кіровоградщина: історія і сучасність центру України, т. 1. Дніпропетровськ, 2005
 3. Пархомчук В.Р. Історико-географічний музей наочних посібників в Єлизаветграді. В кн.: Музеї України XIX – початку ХХ століть. К., 2005.

Посилання:
 • КАРПЕНКО-КАРИЙ
 • ХУТІР НАДІЯ ДЕРЖАВНИЙ ЗАПОВІДНИК-МУЗЕЙ КАРПЕНКО-КАРОГО
 • КРОПИВНИЦЬКИЙ МАРКО ЛУКИЧ
 • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)
 • РЯБКОВ ПАВЛО ЗАХАРОВИЧ
 • ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ 1941-1945 РР.
 • ЯСТРЕБОВ ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • КІРОВОГРАД
 • РЯБКОВ ПАВЛО ЗАХАРОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)