ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОЧЕРГА АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Лисенко І.М. КОЧЕРГА Анатолій Іванович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kocherga_A (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КОЧЕРГА АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ

КОЧЕРГА Анатолій Іванович (н. 09.07.1947) – оперний співак (бас). Нар. артист СРСР (1983). Н. в с. Самгородок (нині село Козятинського р-ну Він. обл.). Закінчив Київ. консерваторію (1968–73, клас професорів Р.Разумової та З.Ліфтман). Від 1972 – соліст Київ. театру опери і балету (нині Національний академічний театр опери і балету України імені Т.Шевченка). Вчився в аспірантурі в Мiлані (Італія). Потім, 1975–76, стажувався в "Ла Скала", попередньо пройшовши відповідний відбірковий конкурс у Большому театрі СРСР (м. Москва). Живучи в Італії, досконало опанував італійську мову, познайомився з диригентом К.Аббадо, співаками Л.Паваротті й М.Гяуровим. 1977 записав на фірмі "Мелодія" грамплатівку оперних арій із творів рос. та зарубіжних композиторів. Став одним з перших артистів УРСР, який наприкінці 1980-х рр. ви-їхав працювати за кордон. 1988 написав заяву про перехід на самофінансування й невдовзі уклав контракт на 6 сезонів з муз. директором і худож. керівником театру К.Аббадо, який готував постановку "Хованщини" на сцені Віденської міськ. опери. 1987–93 – соліст Віденської міськ. опери, з 1993 виступає як гастролер.

Володіє голосом красивого оксамитового тембру широкого діапазону. Партії: Сильвестр ("Ярослав Мудрий" Г.Майбороди), Гремін ("Євгеній Онєгін" П.Чайковського), Галицький ("Князь Ігор" О.Бородіна), Борис, Досифей ("Борис Годунов", "Хованщина" М.Мусоргського), Дон Базіліо ("Севільський цирульник" Дж.Россіні), Мефістофель ("Фауст" Ш.Гуно), Нілаканта ("Лакме" Л.Деліба), граф де Гріє ("Манон" Ж.Массне). Виступає також з концертами, зокрема, пропагує твори укр. (М.В.Лисенко, В.Заремба, К.Стеценко), рос. (П.Чайковський, С.Рахманінов) та зарубіжних композиторів, а також укр. нар. пісні.

Виступав на оперних сценах Варшави (Великий театр), Парижа ("Гранд-Опера"), Відня ("Народна опера"), Барселони, Вісбадена, Берліна. 8 листоп. 1997 під час денної прогулянки у Мексико-сiті, куди був запрошений місц. театром заспівати "Бориса Годунова" в концертному виконанні, на нього в центрі міста напали грабіжники і двічі ранили з пістолета. На 7-й день після кількох операцій він у інвалідному візку виконував "свого Бо-риса".

Нині з сім'єю живе за кордоном, переважно у Відні, й там же працює.

Депутат Верховної Ради СРСР 11-го скликання (1985–91). Лауреат Шевченківської премії (1989).

дата публікації: 2008 р.

Література:
 1. Сидоренко Р. Фундамент злету. "Культура і життя", 1984, 5 лют.
 2. Суярко Т. Для маминих троянд. "Україна", 1984, ч. 7
 3. Поліщук Т. Зірки є на небі, А на сцені – артисти... "День", 2000, № 170, 21 верес.

Посилання:
 • ЧАЙКОВСЬКИЙ ПЕТРО ІЛЛІЧ
 • ЛИСЕНКО МИКОЛА ВІТАЛІЙОВИЧ
 • МАЙБОРОДА ГЕОРГІЙ ІЛАРІОНОВИЧ
 • МОСКВА
 • НАЦІОНАЛЬНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ УКРАЇНИ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
 • СТЕЦЕНКО КИРИЛО ГРИГОРОВИЧ
 • ВАРШАВА
 • ВІДЕНЬ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)