ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОЛЬ ЙОГАН-ГЕОРГ

  Бібліографічне посилання: Кулинич І.М. КОЛЬ Йоган-Георг [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kol_Y (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КОЛЬ ЙОГАН-ГЕОРГ

КОЛЬ (Kohl) Йоган-Георг (1808 – 1878) – нім. географ, основоположник антропогеографії, мандрівник і письменник, автор численних творів про різні країни Європи та Америки, зокрема про Україну, яку 1838 перетнув від Одеси до Харкова та від Харкова до Перемишля (нині м. Пшемисль, Польща). Н. в м. Бремен (Німеччина), навч. в Геттінгенському, Гейдельберзькому та Мюнхенському ун-тах. Згодом переселився до Курляндії (нині пд.-зх. ч. Латвії) і здійснював звідти подорожі до Ліфляндії (нині пн. ч. Латвії та пд. ч. Естонії) і пд. р-нів Російської імперії. Повернувшись наприкінці 1830-х рр. до Німеччини, К. опублікував низку праць – "Ескізні картинки Петербурга", "Подорожі всередину Росії та Польщі", дві шеститомні праці під назвою "Подорож у Південну Росію", де є окремі томи "Україна. Малоросія" та "Буковина, Галичина, Краків і Моравія", в яких умістив багато відомостей про природні умови, економіку, історію та к-ру України, підкреслюючи етнічну єдність укр. народу Наддніпрянської України, Галичини, Буковини та Закарпатської України. Це К. належать пророчі слова, що "колись велетенське тіло Російської імперії розпадеться, й Україна стане знову вільною і незалежною державою.., коли не нині, то завтра з'явиться будівничий, що збудує з тих матеріалів велику і незалежну Українську Державу!".

дата публікації: 2007 р.

Література:
 1. Січинський В. Чужинці про Україну: Вибір з описів подорожей по Україні та інших писань чужинців про Україну за десять століть. К., 1992.

Посилання:
 • БУКОВИНА
 • ГАЛИЧИНА
 • ХАРКІВ
 • НАДДНІПРЯНСЬКА УКРАЇНА, НАДДНІПРЯНЩИНА, ПРИДНІПРОВ'Я, ПОДНІПРОВ'Я
 • ОДЕСА
 • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ
 • ЗАКАРПАТСЬКА УКРАЇНА, ЗАКАРПАТТЯ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)