ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОЛІНС САМУЕЛЬ

  Бібліографічне посилання: Голобуцький П.В. КОЛІНС Самуель [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kolins_S (останній перегляд: 17.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КОЛІНС САМУЕЛЬ

КОЛІНС Самуель (Collins Samuel; р. н. невід. – п. після 1667) – лікар, письменник. Н. у Великій Британії. Навч. в Кембриджському та Оксфордському ун-тах, здобув освіту лікаря. 1659–67 перебував у Москві при дворі рос. царя Олексія Михайловича. Повернувшись на батьківщину, видрукував у Лондоні кілька книжок (1667, 1668, 1671), у яких оприлюднив свої "московські" нотатки. 1679 у Парижі (Франція) вийшов переклад його спогадів, там є чимало цікавих подробиць про царський двір, побут і к-ру різних верств рос. нас., а також про соціально-політ. уклад на укр. землях. Є там, зокрема, і такі зауваження про укр. народ і укр. козаків. "Багато хто помиляється, – пише К., – вважаючи козаків за окремий народ", на його думку, козаками місцевий люд називає лише своїх вояків, сам же цей люд живе за порядками, які є анархічними і несумісними з рос. деспотизмом. Він констатує, зокрема, що Хмельниччина (див. Національна революція 1648–1676) "знищила весь шляхетський стан" і що тепер там управляють полковники, яких вибирають і з якими "кожний поводиться запанібрата".

дата публікації: 2007 р.

Праці:
 1. The present State of Russia in a letter to a friend at London written by an eminent person at the Great Tzars Const of Mosco for the space of nine years. London, 1667; 1671
 2. Друге вид-ня має назву: An historical account of Russia… London., 1668
 3. Нынешнее состояние России, изложенное в письме к другу, живущему в Лондоне. "Чтения общества истории и древностей Российских", 1846, кн. 1
 4. XVII – вічний англієць про Україну. "За синім океаном" (Нью-Йорк), 1963, 4. 3–4 (Фрагмент з кн. С. Колінса, що стосується України).

Посилання:
 • ДВІР
 • КОЗАК, СЛОВО
 • МОСКВА
 • НАЦІОНАЛЬНА РЕВОЛЮЦІЯ 1648–1676
 • ОЛЕКСІЙ МИХАЙЛОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)