ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОМІТЕТИ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ У ВІЙНІ

  Бібліографічне посилання: Легасова Л.В. КОМІТЕТИ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ У ВІЙНІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Komitety_dopomogy (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КОМІТЕТИ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ У ВІЙНІ

КОМІТЕТИ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ У ВІЙНІ – орг-ції антифашист. солідарності емігрантів з УРСР та Росії, що діяли у д-вах Пн. та Пд. Америки в період Другої світової війни. Перша така орг-ція під назвою "Комітет допомоги Росії у війні" з від-ням "Український американський комітет" була створена в жовт. 1941 у Чикаго (США). Пізніше в США й Канаді почали діяти "Українське товариство допомоги Батьківщині", "Канадське товариство допомоги Росії" (з укр. від-ням), "Товариство українських американських городян", "Український комітет допомоги Батьківщині", "Ліга американських українців", "Асоціація українців Канади" та ін. Подібні орг-ції діяли і в країнах Пд. та Центр. Америки. Осн. завданням к-тів допомоги було проведення масових пропагандистських заходів проти агресії Третього рейху та збирання грошових коштів, майна, медикаментів, продуктів харчування для Червоної армії (див. Радянська армія) і нас., яке постраждало від війни та гітлерівської окупації. До добродійних кампаній долучалися сотні тисяч робітників, службовців, студентів, фермерів – людей різних національностей та соціальних станів.

дата публікації: 2007 р.

Література:
  1. Коваль М.В. Общественно-политическая деятельность трудящихся Украинской ССР в период Великой Отечественной войны. К., 1977
  2. Безсмертя: Книга пам'яті України 1941–1945. К., 2000.

Посилання:
  • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
  • РАДЯНСЬКА АРМІЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)