ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОРГУН МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Винниченко І.І. КОРГУН Михайло Васильович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Korgun_M (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КОРГУН МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ

КОРГУН Михайло Васильович (н. 1924) – художник-різьбяр. Засл. майстер нар. творчості України (2001). Н. в с. Яцини (нині село Пирятинського р-ну Полтав. обл.). Під час Другої світової війни вивезений до табору праці в Німеччині. По завершенні війни залишився на еміграції. 1947 взяв участь і здобув 2-ге місце на організованій Міжнародною організацією в справах біженців при ООН мистецькій виставці в м. Амберг (Німеччина). 1948 разом із дружиною виїхав до Франції, 1952 – до США, оселився в м. Трой (шт. Нью-Йорк). Працював інструментальником на заводі, давав уроки писанкарства та різьблення по дереву при церквах, а від 1972 – у школах м. Трой. 1990 заснував і оформив музей церкви св. Миколая в м. Трой.

Його роботи – виточені на верстаті вази, декоративні тарелі, скриньки, барильця, келихи, речі хатнього вжитку тощо – експонувалися на багатьох (бл. 60) виставках та фестивалях у США і Канаді. Після 1992 вони виставлялися також в Україні. К. є постійним учасником укр. фестивалю "Верховина" у Глен Спей (шт. Нью-Йорк). Працює і як скульптор, творить барельєфи. Його праці зберігаються в музеях США (Лос-Анджелес, Філадельфія) та України (Київ, Полтава). Статті про методику своєї творчої роботи друкує у спеціалізованих часописах (США, Велика Британія).

Майстер вносив пожертви на підтримку Світового конгресу вільних українців, Української вільної академії наук та ін. організацій, фінансував видання "Словника митців Полтавщини" (2002), ж. "Народне мистецтво", підготовку до видання альманаху "Видатні постаті закордонного українства".

Є чл. Укр. нар. союзу, Спілки художників України, Спілки нар. майстрів України.

1989 орг-ція "Національний вклад у мистецтво" (США) представила його до держ. нагороди "Національна спадщина". Нагороджений почесною грамотою орг-ції "Нордіст Вудворкерс Асосієйшен" (1995; США), має багато відзнак від Респ. партії та президентів США (Р.Рейгана й Дж.Буша).

дата публікації: 2008 р.

Праці:
 1. Моя техніка різьби і точіння. Полтава, 1999.
Література:
 1. Талановитий різьбар. "Народна воля" (Скрентон, США), 1988, 18 лют.
 2. Clements I. Troy man carves scenes for bi-centennial. "The Record" (Troy, USA), 1988, 11 may
 3. Michael Korhun carves bicentennial plaque. "Chip Chats" (Cincinnati, USA), 1989, № 4.

Посилання:
 • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
 • КИЇВ
 • МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ
 • ПОЛТАВА
 • СВІТОВИЙ КОНГРЕС УКРАЇНЦІВ
 • УКРАЇНСЬКА ВІЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК (США)


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)