ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОРОЛЕВА ДОРОГА

  Бібліографічне посилання: Пришляк В.В. КОРОЛЕВА ДОРОГА [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Koroleva_Doroga (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КОРОЛЕВА ДОРОГА

КОРОЛЕВА ДОРОГА – давній шлях, що вів із Володимира (нині м. Володимир-Волинський) через, очевидно, Червен і Любачів (нині м. Любачув, Польща) до Перемишля, а далі продовжувався в напрямку Судомира (нині м. Сандомир, Польща) і Кракова. Назву отримав від згадки про те, що по ньому 1123 ішов походом з Перемишля до Володимира у складі союзних військ колиш. (до 1118) волин. кн. Ярослава Святополчича (сина покійного вел. кн. київ. Святополка Ізяславича) угор. король Стефан (Іштван) II. У письмових джерелах ця назва зафіксована під 1152.

дата публікації: 2008 р.

Література:
 1. ПСРЛ, т. 2 (Ипатьевская), стб. 447. СПб., 1908
 2. Пашуто В.Т. О некоторых путях изучения древнерусского города. В кн.: Города феодальной России: Сборник статей памяти Н.В. Устюгова. М., 1966
 3. Літопис руський. К., 1989
 4. Пришляк В. Середньовічні шляхи галицько-волинських земель в епоху Романовичів. В кн.: Галичина і Волинь у добу середньовіччя. До 800-річчя з дня народження Данила Галицького. Львів, 2001.

Посилання:
 • ЧЕРВЕН, ДАВНЬОРУС. МІСТО
 • КРАКІВ
 • ПЕРЕМИШЛЬ
 • СВЯТОПОЛК ІЗЯСЛАВИЧ, СВЯТОПОЛК-МИХАЇЛ ІЗЯСЛАВИЧ
 • ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)