ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КОРЬЮС МІЛІЦА

  Бібліографічне посилання: Абліцов В.Г., Герасимова Г.П. КОРЬЮС Міліца [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Koryus_M (останній перегляд: 18.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КОРЬЮС МІЛІЦА

КОРЬЮС Міліца (справжнє прізвище Коріус; 18.08.1909–26.08.1980) – оперна співачка (колоратурне сопрано), кіноактриса. Н. в м. Варшава в сім'ї Артура Коріуса, естон. офіцера рос. армії. Жила в Росії та Україні. Вірогідно, вчилася вокалу в Києві, у відомої співачки і педагога Олени Муравйової (на стіні квартири останньої серед фотографій її відомих вихованок було й фото К.). Легко пройшла конкурс, оголошений хоровою капелою "Думка", і 8 лют. 1927 була прийнята до її складу. Вже 26 і 27 лют. цього ж року виступила перед відвідувачами київ. ярмарки, перед студентами вузів; 6 берез. брала участь у концерті для Шевченківської трудової школи В.Дурдуківського. У складі капели виступала в театрах і концертних залах в Москві; 14 берез. 1927 – учасниця Шевченківського концерту в Большому театрі в присутності членів уряду УСРР і Й.Сталіна. Після тріумфального успіху капела здійснила гастрольну подорож до Ленінграда (нині м. Санкт-Петербург) і по містах України. До репертуару капели входили твори М.В.Лисенка, П.Козицького, Л.Ревуцького. Після двох років праці в "Думці" виїхала до Естонії, де продовжила професійну освіту в рос. педагогів В.Меломи і С.Мамонтова, виступала в Таллінні та Нарві. Одружившися з інж. Куно Фельшем, разом з ним і новонародженою донькою Меліссою виїхала до Німеччини. Як солістка Магдебурзької, а згодом Берлінської опери здобула славу кращого колоратурного сопрано Німеччини. Виступала у Відні; 1936 була запрошена зніматися в голлівудській стрічці "Великий вальс" франц. кінорежисера Жюльєна Дювів'є в гол. ролі оперної співачки Карли Доннер – вигаданої натхненниці Й.Штрауса. Одночасно співала в Метрополітен-оперa. Фільм вийшов на екрани 1938, мав феноменальний успіх в усьому світі (у СРСР – по війні, як "трофейний") і був номінований на "Оскара" за 3-ма категоріями (отримав нагороду за операторську роботу). Після виходу у світ цього кінофільму, в титрах якого прізвище гол. акторки було написано "Корьюс", це написання її прізвища стало основним. Блискуча кар'єра К. перервалася через автокатастрофу (Мексика, 1940), після якої співачка залишилася кульгавою на все життя. Через каліцтво лише зрідка виступала із сольними концертами в США і Канаді, але багато записувалася на платівки. На поч. 1970-х рр. рад. фірма "Мелодія" випустила дві довгограючі платівки із записами оперних арій (Дж.Верді, Г.Доніцетті, Дж.Россіні, Л.Деліба), неаполітанських пісень та "Солов'я" О.Аляб'єва в її виконанні.

П. в м. Сільвер-Сіті (шт. Каліфорнія, США).

2005 її донька Мелісса Уеллс (посол США в Естонії 1998–2001) сприяла випуску 4 компакт-дисків із записами арій і дуетів з опер, популярних пісень і вальсів Й.Штрауса у виконанні своєї матері.

дата публікації: 2008 р.

Література:
 1. Олена Муравйова: Спогади. Матеріали. К., 1984
 2. Рудник В. Киевлянка из "Большого вальса". "Независимость", 2000, 10 марта
 3. Анатольєв В. Киянка з "Великого вальсу": Саме в нашій столиці починався шлях до слави голлівудської кінозірки. "Президентський вісник", 2001, 20–26 січ.
 4. Абліцов В. Галактика "Україна". Українська діаспора: видатні постаті. К., 2007.

Посилання:
 • ДУМКА
 • ДУРДУКІВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ФЕДОРОВИЧ
 • КОЗИЦЬКИЙ ПИЛИП ОМЕЛЯНОВИЧ
 • КИЇВ
 • ЛИСЕНКО МИКОЛА ВІТАЛІЙОВИЧ
 • МОСКВА
 • РЕВУЦЬКИЙ ЛЕВ МИКОЛАЙОВИЧ
 • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • СТАЛІН ЙОСИФ ВІССАРІОНОВИЧ
 • ВАРШАВА
 • ВІДЕНЬ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)