ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КРАВЧЕНКО ПЕТРО МИТРОФАНОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Винниченко І.І. КРАВЧЕНКО Петро Митрофанович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kravchenko_P_M (останній перегляд: 17.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КРАВЧЕНКО ПЕТРО МИТРОФАНОВИЧ

КРАВЧЕНКО Петро Митрофанович (н. 21.06.1921) – маляр, діяч укр. діаспори. Н. в м. Київ. Закінчив Держ. худож. серед. шк. ім. Т.Шевченка (1940). Під час Великої вітчизняної війни Радянського Союзу 1941–1945 перебував на окупованій гітлерівськими військами території. У післявоєн. час працював у Німеччині художником-декоратором. 1949 переїхав до Австралії. Закінчив там Ін-т комерційного мист-ва та Школу телевізійного вишколу. По завершенні навчання працював дизайнером у держ. телевізійній студії (СН-2). Багато малював. У різні роки його картини демонструвалися на виставках у Лідкомбі, Воллонгонзі, Сіднеї, Аделаїді, Мельбурні. 1967 став одним із засн. Спілки укр. образотворчих митців Австралії, виконував у ній обов'язки секретаря. 1975 став співзасн. Фундації укр. студій Австралії, її постійним членом (1991–98 був чл. її дирекції). 1992 в Австралії відбулася персональна виставка К., на якій екс-понувалось 65 його творів. Цього ж року представляв свої картини на виставці "Єдність" у Києві. 1996 влаштував у Києві виставку з нагоди 150-річчя від дня народження М.Миклухи-Маклая та був ініціатором випуску Укрпоштою марки, присвяченої цій даті. 1997 влаштував у Музеї історії Києва персональну виставку "Ноша України крізь віки", приурочену 2-му Всесвітньому форуму українців (Київ; див. Всесвітні форуми українців). 1998 за його ініціативи Укрпошта випустила марку з нагоди 50-ліття укр. поселення в Австралії. 2000 сприяв приїзду делегації Київ. міськ. ради для налагодження культ. зв'язків між Києвом і Сіднеєм та транспортуванню до Сіднея в подарунок місц. українцям від України пам'ятника Т.Шевченкові.

К. – почесний чл. Міжнар. благодійного фонду "Духовна спадщина" (Київ), акредитований кореспондент газ. "Вільна думка". Нагороджений грамотами та медалями від Союзу укр. орг-цій Австралії, Спілки визволення України, Міжнар. благодійного фонду "Духовна спадщина" та похвальними грамотами УАПЦ укр. громади Сіднея. Почесний чл. Нац. спілки художників України (1994).

дата публікації: 2008 р.

Література:
 1. Українці Австралії: Енциклопедичний довідник. Сідней, 2001
 2. Художники України: творчо-бібліографічний довідник, вип. 2. К., 2001.

Посилання:
 • КИЇВ
 • МУЗЕЙ ІСТОРІЇ МІСТА КИЄВА
 • МИКЛУХО-МАКЛАЙ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
 • ШЕВЧЕНКО ТАРАС ГРИГОРОВИЧ
 • ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ 1941-1945 РР.
 • ВІЛЬНА ДУМКА
 • ВСЕСВІТНІ ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)