ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КРУЦ ВОЛОДИМИР ОПАНАСОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Колесникова В.А. КРУЦ Володимир Опанасович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kruts_V (останній перегляд: 20.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КРУЦ ВОЛОДИМИР ОПАНАСОВИЧ

КРУЦ Володимир Опанасович (н. 23.11.1938) – археолог, фахівець у галузі первісної археології України. Канд. істор. н. (1974). Н. в м. Київ. Закінчив істор. ф-т Київ. ун-ту (1962). З того ж року пра-цює в Ін-ті археології АН УРСР (нині – Інститут археології НАН України), з 1981 – ст. н. с. Від 1981 веде дослідження найбільшого з поселень-гігантів трипільської культури, залишки якого розташовані поблизу с. Тальянки Тальнівського р-ну Черкас. обл. Від 1990 керує роботою Трипільської експедиції Ін-ту археології. У різні роки керував на новобудовах роботою Бортницької та Поліської експедицій з виявлення пам'яток різних епох, зокрема, доби енеоліту (див. Мідно-кам'яний вік), бронзи (див. Бронзовий вік) та скіфського часу (див. Скіфи). Автор бл. 90 друкованих праць, у т. ч. 5 особистих та колективних монографій.

Лауреат Державної премії України в галузі н. і т. (2002; за цикл праць "Давня історія України" та "Етнічна історія давньої України").

Бере активну участь в охороні пам'яток історії і к-ри, зокрема, був одним з ініціаторів і організаторів створення Держ. заповідника "Трипільська культура" в Черкас. області.

дата публікації: 2008 р.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
  • БРОНЗОВИЙ ВІК
  • ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ НАН УКРАЇНИ
  • КИЇВ
  • МІДНО-КАМ'ЯНИЙ ВІК, УЖИВАНІШЕ
  • СКІФИ
  • ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)