ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА

  Бібліографічне посилання: Кот С.І. КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 5: Кон - Кю / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2008. - 568 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kulturna_Spadschina (останній перегляд: 19.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 5: Кон - Кю ) в електронній біблотеці

КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА

КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА – сукупність успадкованих сучасниками від попередніх поколінь культ. цінностей. Розрізняють матеріальну та нематеріальну К.с. До 1-го її різновиду належать: 1) пам'ятки арх-ри та монументального мист-ва й подібні до них пам'ятки археології та історії, а також пов'язані з ними природні об'єкти; 2) найрізноманітніші визначні місця; 3) рукописи, книги, архів. матеріали, всілякі предмети худож., істор. або археол. значення, наук. колекції, які мають худож., істор., етногр. чи наук. значення. До нематеріальної К.с. належать: традиції, звичаї, обряди, свята (святкування), традиційні ремесла, ін. форми збереження та демонстрування досвіду, навичок і знань, що мають значення для окремих спільнот і передаються із покоління в покоління. К.с. підлягає збереженню та охороні, а також повинна бути доступною для якомога більшого кола зацікавлених людей і всіляко популяризуватися.

дата публікації: 2008 р.

Література:
  1. Богуславський М.М. Международная охрана культурных ценностей. М., 1979
  2. Україна в міжнародно-правових відносинах, кн. 2. К., 1996
  3. Закон України "Про приєднання до Конвенції ЮНЕСКО "Про охорону нематеріальної культурної спадщини"" №132-УІ від 06.03.2008 р.
  4. Мельничук О.І. Міжнародно-правовий статус всесвітньої культурної і природної спадщини. К., 2008.

Пов'язані терміни:
  • КАМ'ЯНА МОГИЛА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)