ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ ТЕАТР

  Бібліографічне посилання: Рибаков М.О. КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ ТЕАТР [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kyivsky_evreysky_teatr (останній перегляд: 19.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ ТЕАТР

КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ ТЕАТР. Ств. за рішенням Київ. окружного виконкому від 6 листоп. 1929 на базі театру "Кунст-Вінкл" і Київ. єврейс. театру. Спектаклі проходили у приміщеннях колиш. Інтимного театру і театру "Пел-Мел". Поряд з Харків. і Одес. єврейс. театрами був провідним єврейс. театральним колективом СРСР. Театром керували: З.Він (1929–30), Б.Вершилов (1930–36), Н.Лойтер (1937–39), М.Гольдблат (засл. арт. РРФСР, 1940–50). В театрі працювали і співробітничали з ним постановники та режисери: І.Дехтяр, Л.Литвинов, Л.Рахманов, А.Рубінштейн, О.Сумароков, балетмейстери – Г.Вайсман, Б.Таїров та ін.; художники Н.Альтман, Л.Альшиць, В.Борисовець, М.Драк, В.Шкляєв та ін.; композитори – К.Компанієць, М.Мільнер, О.Сандлер, І.Шейнін, С.Штейнберт, І.Цесін, Я.Ямпольський та ін. У складі трупи: засл. артисти УРСР: А.Сонц, Л.Калманович, Н.Вайсман, Д.Жаботинський; артисти: І.Він, Є.Дінор, Я.Шехтман, М.Теплицький та ін. В репертуарі – п'єси єврейс. дорад., рад. авторів, класичні: А.Гольдфадена, Шолом-Алейхема, Максима Горького, О.Островського, В.Шекспіра, Г.Ібсена, також А.Вев'єрка, Я.Гордіна, М.Даніеля, Ш.Дайкселя, Н.Зархі, Л.Резніка, П.Маркіша, М.Погодіна, Д.Деля, С.Галкіна та ін.

Театр щорічно виїжджав на гастролі до ін. міст УСРР, Білорус. СРР, РСФРР. Проводились глядацькі конф., семінари кер. драмгуртків. Театр шефствував над пром. підпр-вами, військ. частинами. 1934 Харків. єврейс. театр об'єднався з київ. і переїхав до Києва. Під час Великої вітчизняної війни Радянського Союзу 1941–1945 К.д.є.т. перебував у Казахстані та Середній Азії. Крім міськ. нас., обслуговував колгоспи, шпиталі, навч. заклади, підпр-ва. Для цього підготували спектаклі рос. мовою і кілька програм малих форм. Після повернення з евакуації театр було переведено до м. Чернівці, де він став Чернів. держ. єврейс. театром. 1950 театр закрито.

дата публікації: 2007 р.

Література:
 1. Шнеер А. Еврейский театр. В кн.: История советского драматического театра, т. 3. М., 1966
 2. Смирнова Н. Еврейский театр. Там само, т. 4. М., 1968
 3. Рибаков М. На шляху до відродження. "Український театр", 1990, № 4
 4. Його ж. Трагедія в житті та на сцені. "Вітчизна", 1991, № 12.

Посилання:
 • ЧЕРНІВЦІ, ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР
 • ГОРЬКИЙ МАКСИМ
 • КИЇВ
 • ШОЛОМ-АЛЕЙХЕМ
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
 • ВЕЛИКА ВІТЧИЗНЯНА ВІЙНА РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ 1941-1945 РР.

 • Пов'язані терміни:
 • ЄВРЕЇ В УКРАЇНІ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)