ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

КИСІЛЬ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Голобуцький П.В., Зорька О.В. КИСІЛЬ Олександр Григорович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 4: Ка-Ком / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2007. - 528 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Kysil_O (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 4: Ка-Ком ) в електронній біблотеці

КИСІЛЬ ОЛЕКСАНДР ГРИГОРОВИЧ

КИСІЛЬ Олександр Григорович (справжнє прізвище – Кисельов; 27.03.1889 – 28.11.1942) – театральний діяч та театрознавець. Н. в с. Красилівка (нині село Черніг. обл.). Після смерті батька, який служив у маєтку барона Штіглиця, жив з матір'ю, яка вчителювала по селах, а потім в м. Чернігів. Навчався в Черніг. г-зії, де на нього великий вплив справив учитель літ. П.Дебагорій-Мокрієвич (родич народовольця В.Дебагорія-Мокрієвича). Бував у гостях у М.Коцюбинського, який пробудив у нього інтерес до укр. к-ри. По закінченні г-зії навчався в Петерб. ун-ті на словесному відділі історико-філол. ф-ту. Відвідував семінари акад. О.Шахматова, працював над проблемами укр. мови, дипломну роботу писав під кер-вом літературознавця проф. С.Венгерова. Закінчивши ун-т (1912), працював учителем у г-зіях м. Санкт-Петербург (з 1914 – Петроград). Був чл. і скарбником "Благодійницького т-ва видання загальнокорисних та дешевих книг для народу". 1915 в м. Чернігів вийшла його праця "Украинский вертеп". Від 1917 жив в Україні, попервах викладав у київ. г-зіях, а з поч. 1918 читав курс історії укр. театру та драми в щойно відкритому Київ. муз.-драм. ін-ті ім. М.Лисенка та на інструкторсько-режисерських курсах "Дніпросоюзу". 1920–22 вчителював у с. Криве на Житомирщині, створив там театр. гурток і був у ньому режисером і актором. Повернувшись до Києва, викладав укр. мову та літ. на робітничому факультеті Київ. політех. ін-ту та курс істор. укр. театру в Київ. муз.-драм. ін-ті ім. М.Лисенка. Одночасно очолював театральну секцію Ін-ту укр. мови ВУАН та працював у театральному музеї ВУАН.

1937 репресований. Загинув у концтаборі.

дата публікації: 2007 р.

Праці:
 1. До історії першого театрального будинку в Києві. В кн.: Річник українського театрального музею, кн. 1. К., 1929
 2. Листи й вірші підпоручника Вдовиченка (1820). В кн.: Декабристи на Україні. Збірник праць Комісії для дослідів громадських течій на Україні, т. 2. К., 1930
 3. Український театр. К., 1968.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
 • ЧЕРНІГІВ, ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР
 • ДЕБАГОРІЙ-МОКРІЄВИЧ
 • КОЦЮБИНСЬКИЙ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
 • РОБІТНИЧІ ФАКУЛЬТЕТИ
 • САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
 • ШАХМАТОВ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • МАКСИМЕНКО ФЕДІР ПИЛИПОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)