ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЛЕВЧЕНКО ПЕТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Лазанська Т.І. ЛЕВЧЕНКО Петро Олексійович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Levchenko_P_O (останній перегляд: 18.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

ЛЕВЧЕНКО ПЕТРО ОЛЕКСІЙОВИЧ

ЛЕВЧЕНКО Петро Олексійович (11.07.1856–27.01.1917) – живописець, пейзажист і рисувальник. Н. в м. Харків у незаможній купецькій родині. Навч. в 2-й Харків. г-зії (у той час малювання там викладав худож. і педагог Д.Безперчий). Од 1878 до 1883 – вільний слухач петерб. Академії мист-в. Його учителями були М.Клодт та В.Орловський. Художні смаки сформувалися під ідейно-естетичним впливом передвижників. Через хворобу й нестатки не закінчив навчання. Починаючи від 1886 і протягом 18 років активно брав участь у заходах Т-ва пересувних худож. виставок. Викладацьку роботу розпочав у Харків. рисувальній школі М.Раєвської-Іванової.

Розквіт його творчості припадає на 1890 – початок 20 ст. Сюжетами для своїх полотен обирав глухі куточки сіл та провінційних міст. Типовими для картин Л. були назви: "Глибока осінь", "Відлига", "Глухомань. Село взимку" (1903), "Стара хата", "Блакитна хата", "Опівдні хата", "Український пейзаж", "Серед зелені" та ін. Його пейзажі позначені виразним соціальним спрямуванням. Був також майстром інтер'єрного жанру ("Інтер'єр з лампою", "Куточок майстерні", "Вітальня", "На кухні", "На веранді", "Натхнення", "Інтер'єр з роялем" та ін.). Його інтер'єрний цикл, на думку критиків, став унікальним явищем в укр. живописі того часу.

П. у м. Харків.

дата публікації: 2009 р.

Література:
 1. Дюженко Ю. Петро Олексійович Левченко. Нарис про життя і творчість. К., 1958
 2. Жаборюк А.А. Український живопис останньої третини XIХ – початку ХХ ст. К. – Одеса, 1990
 3. Мистецтво України: Біографічний довідник. К., 1997.

Посилання:
 • ХАРКІВ
 • ОРЛОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ДОНАТОВИЧ

 • Пов'язані терміни:
 • ГОНЧАРА ІВАНА МУЗЕЙ
 • НАЦІОНАЛЬНИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ УКРАЇНИ В КИЄВІ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)