ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЛИНОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР АЛЬБЕРТОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Чисніков В.М. ЛИНОВСЬКИЙ Володимир Альбертович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Linovsky_V_A (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

ЛИНОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР АЛЬБЕРТОВИЧ

ЛИНОВСЬКИЙ Володимир Альбертович (1818–1863) – укр. правознавець, історик, професор (1844), статський радник. Н. в Київ. губ. в дворянській родині. Після закінчення Уманської гімназії разом із братом-близнюком Ярославом вступив до Моск. ун-ту: Володимир – на юрид. ф-т, брат – на природознавчий. 1839 призначений ад'юнктом кафедри практичного судопровадження Рішельєвського ліцею, де протягом 3-х років викладав закони держ. благоустрою, благочинія і казенного управління, а з 1842 – закони кримінальні, цивільні та межеві, вступ до науки права, а також історію законодавства і огляд рос. законодавства. 1844 після захисту магістерської дис. в Київ. ун-ті затверджений профе-сором кафедри практичного судопровадження Рішельєвського ліцею. 1853 вийшов на пенсію у зв'язку із хворобою.

Вніс значний вклад в узагальнення слідчої і суд. практики до суд. реформи 1864. Незважаючи на юрид. освіту, осн. його захопленням була вітчизн. історія. Друкувався у "Записках Одесского общества истории и древностей", "Одесском Вестнике" та ін. Серед кількох десятків його робіт лише три були присвячені юриспруденції: "О местных бессарабских законах" (Одеса, 1842), "Исследование начал уголовного права, изложенных в Уложении царя Алексея Михайловича" (Одеса, 1847) та капітальна праця "Опыт исторических розысканий о следственном уголовном судопроизводстве в России" (Одеса, 1849; удостоєна нагороди Рос. АН), яка не втратила свого значення й донині.

П. в м. Одеса.

дата публікації: 2009 р.

Література:
 1. Максимов. Историческое обозрение 40-летия Ришельевского лицея (1837–1877). Одесса, 1878
 2. Линовский Владимир Альбертович. В кн.: Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона, т. ХVIIa, кн. 34. СПб., 1896
 3. Линовский Владимир Альбертович. В кн.: Русский биографический словарь, т. 10. СПб., 1914
 4. Линовский В.А. Опыт исторических розысканий о следственном уголовном судопроизводстве в России. М., 2001
 5. Чисніков В. Линовський Володимир Альбертович. В кн.: Міжнародна поліцейська енциклопедія, т. 5. К., 2009.

Посилання:
 • ОДЕСА
 • ОДЕССКИЙ ВЕСТНИК
 • РІШЕЛЬЄВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
 • ЗАПИСКИ ОДЕССКОГО ОБЩЕСТВА ИСТОРИИ И ДРЕВНОСТЕЙ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)