ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЛИПОВЕ

  Бібліографічне посилання: Моця О.П. ЛИПОВЕ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Lipove (останній перегляд: 23.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

ЛИПОВЕ

ЛИПОВЕ – комплекс археол. пам'яток (городище, неукріплене поселення та курганний могильник) доби Київської Русі. Знаходиться на території с. Липове (звідси його назва) Талалаївського р-ну Черніг. обл., на березі р. Ромен (прит. Сули, бас. Дніпра). Залишки укріплення – городища (площею 1 га) – і неукріпленого селища (площею 20 га) розташовані в заболоченій поймі, могильник (нині збереглося бл. 1200 насипів, на поч. 20 ст. їх було бл. 5 тис.) знаходиться на високій надпойменній терасі. Обряд поховання – інгумація на рівні давньої поверхні і, частіше, у підкурганних ямах; у частині могил знайдено супроводжуючий інвентар.

За результатами досліджень городища встановлено, що воно виникло в кінці 1 тис. й співіснувало з селищем у перші століття 2 тис. н. е. Розкопані тут залишки матеріальної к-ри (різноманітні госп. вироби, сліди ремісничих майстерень і спеціалізованої торг. діяльності), а також топографічні особливості самого комплексу дають підстави говорити про Л. як про один із осн. пунктів – "караван-сараїв" – на міжнар. сухопутній торг. магістралі КиївБулгар, що особливо інтенсивно використовувалася в 11–12 століттях.

дата публікації: 2009 р.

Література:
  1. Моця А.П., Халиков А.Х. Булгар–Киев: Пути, связи, судьбы. К., 1997.

див. також ресурси Електронної бібліотеки “Україніка” (НБУВ)


Посилання:
  • БУЛГАР ВЕЛИКИЙ
  • ГОРОДИЩА, ДАВНІ ПОСЕЛЕННЯ
  • КИЇВ
  • КИЇВСЬКА РУСЬ, СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЯДРА ДЕРЖАВИ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)