ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЛУГОВСЬКИЙ БОРИС ЛЬВОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Коваленко О.Б. ЛУГОВСЬКИЙ Борис Львович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Lugovsky_B_L (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

ЛУГОВСЬКИЙ БОРИС ЛЬВОВИЧ

ЛУГОВСЬКИЙ Борис Львович (24(12).05.1898 – жовтень 1937) – історик, етнограф, музейний працівник. Н. в м. Тобольськ (нині місто Тюменської обл., РФ). 1916 закінчив Черніг. реальне уч-ще. Потому навчався: у Петрогр. політех. ін-ті, Київ. ун-ті й Черніг. ін-ті нар. освіти. Викладав у середніх навч. закладах м. Чернігів. Від 1924 – учений секретар Черніг. держ. музею, з 1927 – зав. етногр. відділу. Один з фундаторів Чернігівського наукового товариства. Досліджував традиційну нар. к-ру, зокрема історію "старечих корпорацій" (об'єднань мандрівних співців; див. Лірництво). Автор праць "Соціальна сатира з ярмаркового старечого репертуару" (1926), "Чернігівські старці" (1927), "Автобіографічні відомості лірника Аксентія Шолоха" (1929) та ін. Започаткував фольклорно-етногр. вивчення чернігівських ярмарків, присвятив цій темі матеріали "У Десятуху" (1924), "Воздвиженський ярмарок" (1924). Ці його починання підтримав М.Грушевський (під час перебування в Чернігові в липні 1924). У різні роки був позаштатним співробітником: Комісії істор. пісенності (1924) та Асоціації культурно-істор. досліду України (1925), що діяли при Науково-дослідній кафедрі історії України при ВУАН, а також Комісії дослідження культурної історії за доби торг. капіталу (1930). Восени 1932 вступив до аспірантури Укр. ін-ту історії матеріальної к-ри в Харкові. У грудні 1933 виключений з аспірантури "за примиренське ставлення до класово-ворожих елементів…, цілковите ігнорування громадсько-політичної роботи". Згодом працював реєстратором, експедитором Харків. монтажно-тех. тресту (1934), пом. завідувача Путивльського музею (1934–36), пом. контролера Черніг. міськ. бюро Союздрук (1937).

У серпні 1937 заарештований "як активний націоналіст, котрий проводив... організаційну контрреволюційну роботу". У жовтні 1937 за нез'ясованих обставин покінчив життя самогубством у в'язниці в Чернігові.

дата публікації: 2009 р.

Література:
 1. Коваленко О.Б., Ткаченко В.В. Луговський Борис Львович. В кн.: Репресоване краєзнавство (20–30-і роки). К., 1991
 2. Нолл В. Вступна стаття до публікації: Луговський Б. Матеріали до ярмаркового репертуару та побуту старцівства в Західній Чернігівщині. "Родовід", 1993, № 6
 3. Матяш І.Б. Катерина Грушевська: Життєпис, бібліографія, архіви. К., 1997
 4. Коваленко О.Б. Нові відомості до біографії Бориса Луговського. В кн.: Три століття гуманітарної та педагогічної освіти в Чернігові: від колегіуму до університету. Чернігів, 2001.

Посилання:
 • ЧЕРНІГІВСЬКЕ НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО (1920)
 • ГРУШЕВСЬКИЙ МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ
 • ХАРКІВ
 • ЛІРНИЦТВО, ЛІРА, ЛІРНИКИ, ЛІРНИЦЬКА МОВА, ЛІРНИЦТВО ЯК ЯВИЩЕ УКРАЇНСЬКОЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ.
 • НАУКОВО-ДОСЛІДНА КАФЕДРА ІСТОРІЇ УКРАЇНИ У КИЄВІ ПРИ ВУАН

 • Пов'язані терміни:
 • ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ В.ТАРНОВСЬКОГО


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)