ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МЕНЦЕЛЬ ВЛАДИСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Машкін О.М. МЕНЦЕЛЬ Владислав Михайлович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Mentsel_V_M (останній перегляд: 20.08.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

МЕНЦЕЛЬ ВЛАДИСЛАВ МИХАЙЛОВИЧ

МЕНЦЕЛЬ Владислав Михайлович – підприємець у галузі вир-ва с.-г. знарядь та машин. Походив з міщанської родини. Отримав тех. освіту. Як інженер деякий час стажувався в Німеччині. Після повернення в Україну працював на маш.-буд. з-дах Київ., Волин. та Подільської губерній. Врешті-решт осів у м. Біла Церква, де почав орендувати з-д графа В.Браницького. Повів справу настільки вдало, що незабаром цей з-д став одним з найбільших вироб. осередків даного профілю в Україні, а в народі його стали називати "заводом Менцеля". Тут було налагоджено випуск високоякісної землеробської техніки, молотарок, жниварок, що мали широкий попит.

Підприємницький досвід М. був настільки значущим, що й за рад. часів підпр-во на базі вироб. потужностей колиш. з-ду Менцеля стало флагманом місц. соціаліст. індустрії.

дата публікації: 2009 р.

Література:
  1. Указатель фабрик и заводов Европейской России. СПб., 1881, 1887, 1895
  2. Фабрично-заводская промышленность России. Пг., 1914
  3. ІМіС УРСР: Київська область. К., 1975.

Посилання:
  • БІЛА ЦЕРКВА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)