ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МІСЬКІ УЧИЛИЩА

  Бібліографічне посилання: Бондарчук П.М. МІСЬКІ УЧИЛИЩА [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Miski_uchylyscha (останній перегляд: 18.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

МІСЬКІ УЧИЛИЩА

МІСЬКІ УЧИЛИЩА – навч. початкові заклади підвищеного типу, переважно для дітей дрібних урядовців, торгівців, ремісників, заможних селян. Уперше виникли в Європі в 17 ст. (відомі під назвою "бюргерські школи"). У Росії М.у. почали створюватися від 1872 на базі волосних уч-щ. Навчання тривало 6 років. У М.у. вивчали Закон Божий, читання та писання, арифметику, практичну геометрію, всесвітню й рос. історію, географію, креслення, малювання, фізику, а також деякі прикладні дисципліни (роботи по дереву і металу).

Навчання в М.у. було платним. Розмір плати визначали інспектори нар. уч-щ і затверджували попечителі учбового округу. При цьому розмір плати в різних місцевостях міг змінюватися. Програми М.у. не узгоджувалися з програмами г-зій, і тому права випускників М.у. були обмеженими. Вони могли поступати лише в нижчі професійні школи або на 1- чи 2-річні пед. курси, що існували при деяких М.у. Курси давали право викладати в початкових уч-щах і можливість вступу в учительський ін-т. М.у. діяли майже по всіх містах України. 1912 вони були реорганізовані у вищі початкові училища.

дата публікації: 2009 р.

Література:
  1. Очерки по истории школы и просвещения. М., 1902
  2. Васькович Г. Шкільництво в Україні (1905–1920 рр.). К., 1996.

Посилання:
  • ЗАКОН БОЖИЙ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)