ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МІЖНАРОДНА РАДА ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНО- ТА СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ

  Бібліографічне посилання: Сербин Р. МІЖНАРОДНА РАДА ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНО- ТА СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Mizhnarodna_rada_dlya_studiy (останній перегляд: 15.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

МІЖНАРОДНА РАДА ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНО- ТА СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ

МІЖНАРОДНА РАДА ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНО- ТА СХІДНОЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ (International Council for Central and East European Studies) – неурядова орг-ція, яка має на меті сприяння співпраці вчених різних країн, зокрема підготовку і проведення кожні 5 років міжнар. конференцій, видання конференційних матеріалів та довідкових бюлетенів. Виникла на базі заснованого 1974 Міжнар. к-ту рад. і східноєвроп. студій (International Committee for Soviet and East European Studies). Розпад СРСР та розширення поняття Центр. Європи на Схід призвели до зміни назви асоціації на Міжнар. раду центрально- та східноєвроп. студій. 2-й Міжнар. з'їзд відбувся 1980 в м. Гарміш (Німеччина), наступні – 1985 у Вашингтоні (США), 1990 – у Гарровгейт (Велика Британія), 1995 – у Варшаві, 2000 – у Тампере (Фінляндія), 2005 – у Нідерландах. У всіх конгресах брали участь численні вчені з України і укр. діаспори. 2005 на 7-му конгресі 15 сесій були повністю присвячені укр. студіям. Загалом укр. тематики торкалися бл. 70 доповідачів. Доповіді охоплювали різноманітні теми: від політ. і соціальних проблем сучасної України до практики влади й сфер володіння в Київській Русі , від трудової еміграції з України до національної ідентичності словац. русинів . У багатьох виступах розглядалися політичні питання: інтеграція України до Європейського Союзу.

Наступний, 8-й, конгрес відбудеться в Стокгольмі (Швеція) 2010. До 2009 побачили світ 64 випуски бюлетеня "ICCEES International Newsletter".

Офіц. веб-сайт: http://www.iccees.ory.

дата публікації: 2009 р.

Література:
  1. "УІЖ", 2005, № 5.

Посилання:
  • ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ, ЄС
  • КИЇВСЬКА РУСЬ, СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЯДРА ДЕРЖАВИ
  • РУСИНИ
  • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)