ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МОШИНСЬКИЙ КАЗИМИР

  Бібліографічне посилання: Наулко В.І. МОШИНСЬКИЙ Казимир [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Moshynskyj_K (останній перегляд: 16.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

МОШИНСЬКИЙ КАЗИМИР

МОШИНСЬКИЙ (Moszynsky) Казимир (05.03.1887–30.03.1959) – польс. етнограф і славіст, професор Ягеллонського (1926–59) і Віленського ун-тів (1935–39). Дійсний член Польс. АН та Наукового товариства імені Шевченка. Редактор час. "Lud Slowianski". Н. в м. Варшава. Почав свою наук. діяльність з регіональних досліджень, від яких перейшов до більш широкої тематики. Репрезентував в етнографії критичний еволюціонізм, хоча в оцінках давніх теорій про розвиток к-р був близьким у поглядах до культурно-істор. школи; М. відстоював тезу про стадіальність розвитку культури; зібрав та систематизував величезний матеріал з історії Польщі.

У працях "Badania nad pochodzeniem i pierwotn y kultur Slowian" (1925, "Дослідження походження та первісної культури слов'ян") та "Pierwotny zasieg jzyka praslowianskiego" (1957) обстоював думку про волинсько-південнополіську прабатьківщину слов'ян. Його фундаментальна праця "Kultura ludowa Slowian" (t. 1. Krakόw, 1929–39, перевидання у Варшаві 1967–68; "Народна культура слов'ян") містить величезний матеріал з к-ри та побуту укр. народу. Україні також присвячені деякі праці: "Obrzędy, wiara i poweci ludu z okolic brzezan (1913)", "Z Ukrainy" (1913), "Polesie Wschodnie" (1928). Серед ін. відомих праць М. – "Людина" ("Czlowiek: Wstęp do etnografii powszechnej i etnologii", Wrocław–Krakόw–Warszawa, 1958), в якій висловлені загальнотеор. погляди, і "Atlas kultury ludowej w Polsce" (z. 1–3, 1934–36).

П. у м. Краків.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Kazimierrz Moszynski. В кн.: Etnografia Polska, t. 3. 1960.

Посилання:
  • КРАКІВ
  • КУЛЬТУРА В РОЗМАЇТОСТІ ПОНЯТЬ, ЯВИЩ І СХЕМ ПОСТУПУ
  • НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІМ. ШЕВЧЕНКА У ЛЬВОВІ
  • ВАРШАВА

  • Пов'язані терміни:
  • НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІМ. ШЕВЧЕНКА У ЛЬВОВІ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)