ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МУЗЕЙ ТОВАРОЗНАВСТВА ПРИ КИЇВСЬКОМУ КОМЕРЦІЙНОМУ ІНСТИТУТІ

  Бібліографічне посилання: Федорова Л.Д. МУЗЕЙ ТОВАРОЗНАВСТВА при Київському комерційному інституті [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Muzej_tovaroznavstva (останній перегляд: 20.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

МУЗЕЙ ТОВАРОЗНАВСТВА ПРИ КИЇВСЬКОМУ КОМЕРЦІЙНОМУ ІНСТИТУТІ

МУЗЕЙ ТОВАРОЗНАВСТВА при Київському комерційному інституті. Відкритий 1911 у Києві в приміщенні навч. закладу (нині – бульвар Т.Шевченка, 22–24). Ідея створення музею виникла одночасно з початком діяльності ін-ту 1906. Засновники вважали музей наук. закладом, що має на меті ознайомлення студентів із сучасним станом торгівлі й пром-сті Російської імперії, зокрема України, та ін. д-в. Першими музейними колекціями стали збірка хлібних злаків, подарована відомим підприємцем і меценатом Мих.Терещенком; матеріали, зібрані під час експедиції в мануфактурні райони; передані Полтав. земством колекції ткацьких, гончарських, корзинових і дерев'яних виробів. Наприкінці 1909 зібрання музею налічувало 4 тис., у 1910 – 7 тис. предметів з різних галузей пром-сті. Вони комплектувалися таким чином, щоб представити весь процес вир-ва кожного продукту: від сировини до готового зразка. Збиралися також істор. відомості про фабрики, з-ди та машини або їх моделі, фотографії, прибори для аналізу товарів, пакувальні матеріали, прейскуранти, плакати тощо.

Музей складався з 8-ми експозиційних зал та 8-ми кабінетів – соціального, геол., залізничного, фіз., біологічного, страхового, стат., земсько-міського – і кількох лабораторій. Завідував музеєм учений-агроном П.Сльозкин, кабінетами – механік М.Делоне, економіст і статистик К.Воблий, математик Д.Граве, статистик і етнограф О.Русов та ін. відомі вчені. Колекції було розміщено за систематичним (предметним) принципом із зазначенням імені дарителя. В експозиції мали право представляти свою продукцію власники ф-к і з-дів, ін. підпр-ва – за умови передачі її музеєві. Музей слугував потребам навч. процесу, організовував студентів на збиральницькі експедиції в губернії та за кордон, надавав консультації й довідки з питань внутр. і зовн. торгівлі. 1920 заклад перетворено на Київ. центр. кооп. музей.

дата публікації: 2010 р.

Література:
 1. Музей товароведения при Киевском коммерческом институте. К., 1911
 2. Календарь. Адресная и справочная книга г. Киева на 1915 г. К., 1915
 3. Київ: Провідник. К., 1930.

Посилання:
 • ФАБРИКА
 • ГРАВЕ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • ГУБЕРНІЯ
 • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ
 • РУСОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
 • ТЕРЕЩЕНКО МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
 • ВОБЛИЙ КОСТЯНТИН ГРИГОРОВИЧ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)