ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

МИХАЙЛОВ ФЕДІР МИХАЙЛОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Берковський В.Г. МИХАЙЛОВ Федір Михайлович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 6: Ла-Мі / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2009. - 790 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Mykhaylov_F_M (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 6: Ла-Мі ) в електронній біблотеці

МИХАЙЛОВ ФЕДІР МИХАЙЛОВИЧ

МИХАЙЛОВ Федір Михайлович (30.05.1898–02.08.1942) – лікар, один з організаторів підпільного антифашист. руху Опору на теренах пн. р-нів Хмельницької області. Посмертно удостоєний звання Героя Рад. Союзу (8 травня 1965). Н. в с. Перелуч (нині село Новгород. обл., РФ). 1915 вступив до школи юнг у Кронштадті, по закінченні якої був скерований до учбово-мінного загону на кораблі "Николаев", пізніше служив на лінкорі "Севастополь" та ескадреному міноносці "Эмир Бухарский". 1917 як учасник революц. виступу на кораблі "Николаев" відданий до військово-польового суду. Двічі обирався членом Кронштадтської ради матроських депутатів. Брав участь у бойових діях проти Пд.-Зх. армії Юденича. Після важкого поранення був демобілізований і переведений на посаду нач. зв'язку при штабі оборони Петрогр. р-ну. З кінця 1919 – на парт. роботі в Боровичському пов. Новгород. губ. 1921–26 навч. в Ленінгр. мед. ін-ті. Виключений з членів РКП(б) за самовільний від'їзд на навчання до ін-ту. По закінченні завідував рядом медпунктів у Росії. Зокрема, очолював: Красногорську та Ущербську лікарні Зх. обл., лікарню ім. Всерос. ЦВК в Іванівській обл., Приволзьку та Язиковську лікарні в Куйбишевській обл. У березні 1940 переїхав із сім'єю до м. Славута, де працював рентгенологом районної лікарні, зав. пологового від-ня, викладав у місц. мед. уч-щі.

1941 призваний на перепідготовку в армію. Під час німецько-рад. війни 1941–45 потрапив під Полтавою в оточення. У кінці вересня 1941, за завданням представника житомир. підпільної орг-ції, повернувся до Славути, де зайняв посаду гол. лікаря Славутської районної лікарні, при якій незабаром створив підпільну групу з полонених медпрацівників та місц. жителів. 22 грудня 1941 ініціював створення міжрайонного к-ту з кер-ва підпільною та партизан. діяльністю у 8-ми пн. р-нах Кам'янець-Подільської обл., а на поч. 1942 ініціював створення підпільної друкарні. Активно допомагав утечам військовополонених зі шталагу-301. 22 липня 1942 заарештований гестапо і після допиту страчений на території лікарні в Славуті.

дата публікації: 2009 р.

Література:
 1. Кузьмин М.К. Медики – Герои Советского Союза. М., 1970
 2. Доманк А., Сбойчаков М. Подвиг доктора Михайлова. М., 1971
 3. Басиров В.М., Сапожник А.Я. Славута, Нетишин: Краеведческий очерк. Славута, 1989
 4. Берковський В.Г. Радянський рух Опору на теренах Славутського району (1941–1944): нове бачення. В кн.: Історія України. Маловідомі імена, події, факти, вип. 28. К., 2004.

Посилання:
 • ГЕСТАПО
 • ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ
 • СЛАВУТА , МІСТО ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛ.
 • ВІЙСЬКОВО-ПОЛЬОВІ СУДИ

 • Пов'язані терміни:
 • СЛАВУТА , МІСТО ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛ.


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)