ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

НАДІНСЬКИЙ ПАВЛО НАУМОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Скрип­ник П.І. НАДІНСЬКИЙ Павло Наумович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Nadinskyj_P (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

НАДІНСЬКИЙ ПАВЛО НАУМОВИЧ

НАДІНСЬКИЙ Павло Наумович (справжні ім'я та прізвище – Савелій Посягін; 03.12.1894–25.09.1961) – краєзнавець. Н. в м. Уфа (нині місто в РФ) в сім'ї робітника. 1907–13 працював на чаєрозважувальній ф-ці "Караван" в Уфі спочатку підручним, а потім столяром. Учасник Першої світової війни. Від 1931 життя і діяльність Н. пов'язані з Кримом. 1935 почав займатися краєзнавчою роботою. 1938 опублікував першу наук. роботу "Сторінки з життя кримського комсомолу". У роки Великої вітчизняної війни Рад. Союзу 1941–45 евакуювався в Уфу. Писав статті до місцевої газети, листувався з кримськими партизанами, готувався до написання майбутніх книг.

Був одним з активних організаторів відділу історії і археології Крим. філіалу АН УРСР, у подальшому керував Крим. групою Ін-ту історії АН УРСР. 1947–48 опублікував нариси "Суворов в Крыму", "Л.Н. Толстой в Крыму". Найбільш відомою працею Н. стали "Очерки по истории Крыма (с древнейших времен до 1920 года)". Під його редакцією видавалися збірники документів з історії революц. руху. 1951 за наук. праці в галузі історії вчена рада Ін-ту історії АН УРСР і ВАК СРСР присудили йому без захисту дисертації вчений ступінь канд. істор. наук.

Усього в повоєнні роки опублікував понад 50 статей і заміток з різних питань істор. минулого Криму.

У своїх працях факт приєднання Криму до Росії не розцінював як колоніальне загарбання землі, яка ніколи не належала росіянам. Посилався на оцінку прогресивної ролі Росії в цьому питанні, яку дав Ф.Енгельс.

П. у м. Сімферополь.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Павел Наумович Надинский: Некролог. "Вопросы истории", 1961, № 12
  2. Павло Наумович Надінський: Некролог. "УІЖ", 1962, № 2
  3. Петров В.П., Шамко К.М. Життя – подвиг (до 85-річчя з дня народження П.Н. Надінського). Там само, 1979, № 2.

Посилання:
  • ЕНГЕЛЬГАРДТИ
  • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)
  • СІМФЕРОПОЛЬ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)