ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІМ. КОРОЛЯ ЯНА ІІІ У ЛЬВОВІ

  Бібліографічне посилання: Федорова Л.Д. НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІМ. КОРОЛЯ ЯНА ІІІ у Львові [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Natsionalnyj_Yana (останній перегляд: 20.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІМ. КОРОЛЯ ЯНА ІІІ У ЛЬВОВІ

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ КОРОЛЯ ЯНА III у Львові. Відкрився 12 вересня 1908 в будинку на площі Ринок, 6, спорудженому 1580, що в 17 ст. був резиденцією польс. короля Яна III Собеського. Підпорядковувався гміні (громаді) м. Львів. Збирав пам'ятки, пов'язані з життям і діяльністю короля Яна III Собеського та його епохою, історією всіх народів, що проживали століттями на сх. кордонах Речі Посполитої (польс., рос., вірм., єврейського). Значним поповненням музейного зібрання стала приватна збірка В.Лозінського, закуплена для музею гміною 1914 разом з палацом, в якому вона була розміщена. У 1930-х рр. фонди налічували 40 тис. одиниць зберігання. До їх складу входили археол. колекції, зброя (бл. 1200 одиниць зберігання), срібло, бронза, порцеляна, скло, меблі, костюми, мундири та військ. відзнаки, монети, медалі, медальйони, плакетки, ордени, печатки та їхні відбитки, килими, годинники, дерев'яна алегорична скульптура із замку короля Яна III Собеського, портрети істор. діячів (понад 300), у т. ч. короля та його родини, плани й картини битв та ін. істор. подій, види міст і замків, збірка гравюр і граверних дощок. Експозиція містилася в 24 залах. У серпні 1911 музей закрили у зв'язку з реставрацією будинку. 25 вересня 1921 знов відкритий для огляду. Згідно з постановою РНК УРСР від 8 травня 1940 об'єднаний з Історичним музеєм міста Львова в єдину установу – Львівський історичний музей.

Дж.: Центральний державний історичний архів України в м. Львові, ф. 55, оп. 1, спр. 112.

дата публікації: 2010 р.

Література:
 1. Muzea Gminy miasta Lwowa. Lwów, 1929
 2. Передмова. В кн.: Львівський історичний музей: Наукові записки, вип. 1. Львів, 1993
 3. Крутоус А. Львівські музеї і Олександр Чоловський. В кн.: Львівський історичний музей: Наукові записки, вип. 6, ч. 1. Львів, 1997.

Посилання:
 • ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ МІСТА ЛЬВОВА
 • ЛОЗІНСЬКИЙ ВЛАДИСЛАВ
 • ЛЬВІВ
 • ЛЬВІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ
 • РІЧ ПОСПОЛИТА
 • ЯН ІІІ СОБЄСЬКИЙ

 • Пов'язані терміни:
 • ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ МІСТА ЛЬВОВА
 • ЛЬВІВСЬКИЙ ІСТОРИЧНИЙ МУЗЕЙ
 • МУЗЕЙНА СПРАВА В УКРАЇНІ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)