ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

НАЦІОНАЛЬНИЙ АРХІВНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

  Бібліографічне посилання: Пиріг Р.Я. НАЦІОНАЛЬНИЙ АРХІВНИЙ ФОНД УКРАЇНИ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Natsionalnyj_arkhivnyj (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

НАЦІОНАЛЬНИЙ АРХІВНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ АРХІВНИЙ ФОНД УКРАЇНИ (НАФ України) – сукупність документів, незалежно від їх виду, місця створення і форми власності на них, що зберігаються на території України, відображають історію духовного і матеріального життя її народу та ін. народів, мають наук., історично-культурну цінність, визнані такими відповідною експертизою і зареєстровані в порядку, передбаченому законом. До НАФ належать також архівні документи, що зберігаються за межами України і, відповідно до міжнар. угод, підлягають поверненню в Україну. НАФ України є складовою частиною вітчизн. і світ. історично-культ. спадщини та інформаційних ресурсів сусп-ва. Він перебуває під охороною д-ви й призначений для задоволення інформаційних, соціально-культ., наук. та ін. потреб сусп-ва, реалізації законних прав й інтересів громадян. Д-ва гарантує умови для зберігання, примноження та використання НАФ, сприяє досягненню світ. рівня в розвитку архів. справи.

Сусп. відносини, пов'язані з формуванням, обліком, зберіганням і використанням НАФ, та ін. осн. питання діяльності архів. установ регулюються Законом України "Про Національний архівний фонд і архівні установи" (2001).

Сучасний склад НАФ сформувався на базі респ. частини Держ. архів. фонду СРСР та архівів колиш. Компартії України. Складовою частиною НАФ України є унікальні документальні пам'ятки, що включаються в Держ. реєстр нац. культ. надбання. Станом на 1 січня 2010 НАФ України налічує понад 110 млн одиниць зберігання.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Про Національний архівний фонд і архівні установи: Закони України від 24 грудня 1993 р. № 3814–ХII. "Відомості Верховної Ради України", 1994, № 15, ст. 86
  2. Про Національний архівний фонд і архівні установи: Закони України від 13 грудня 2001 р. № 2888–III (зі змінами). "Відомості Верховної Ради України", 2002, № 11, ст. 81
  3. Архівознавство. К., 2002
  4. Хрестоматія з архівознавства. К., 2003
  5. Національний архівний фонд України. В кн.: Українська архівна енциклопедія. К., 2008.


(тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)