ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

НЕМЕШІ, НЯМЕШІ

  Бібліографічне посилання: Ісаєвич Я.Д. НЕМЕШІ, нямеші [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Nemeshi (останній перегляд: 24.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

НЕМЕШІ, НЯМЕШІ

НЕМЕШІ, нямеші – 1) дрібні шляхтичі в Угор. королівстві та на Закарпатті в 14 – 1-й пол. 19 ст. Порівняно багато Н. було в Марамороші (Сх. Закарпаття), де побутує легенда, що частина з них були нащадками боярських родів Галицько-Волинського князівства. У Зх. Закарпатті наприкінці 16 – у 1-й пол. 18 ст. деякі солтиси та заможні селяни проникали в середовище "армалістів", купивши собі "армалеси" – гербові дипломи. Дехто з Н. мав підданих селян, однак більшість з них мало відрізнялися від заможних селян і перебували в залежності від великих та середніх землевласників. Упродовж 18–19 ст. більшість Н. Закарпаття мадяризувалися;

2) на Буковині і в Молдові в 16–17 ст. "немешами" називали привілейованих землевласників, що займали проміжне становище між селянами і боярами. Н. не виконували сел. повинностей, на відміну від бояр сплачували податок державі.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Лелекач М. Руська шляхта на Підкарпатській Русі. В кн.: Підкарпатська Русь. Ужгород, 1936.

Посилання:
  • БУКОВИНА
  • ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКЕ КНЯЗІВСТВО

  • Пов'язані терміни:
  • ДОЖІ ДЄРДЯ ПОВСТАННЯ 1514


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)