ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

НОВОТРОЯНІВСЬКИЙ СКАРБ

  Бібліографічне посилання: Черняков І.Т. НОВОТРОЯНІВСЬКИЙ СКАРБ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Novotroianivskyj_skarb (останній перегляд: 16.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

НОВОТРОЯНІВСЬКИЙ СКАРБ

НОВОТРОЯНІВСЬКИЙ СКАРБ – скарб 13–12 ст. до н. е., знайдений на території поселення пізнього етапу сабатинівської культури на лівому березі р. Велика Тараклія біля с. Новотрояни Болградського р-ну Одес. обл. під час земляних робіт у глиняному кар'єрі. У складі Н.с. знаходилося 25 бронз. речей: 15 серпів, 9 кельтів і 1 наконечник списа. Бронз. серпи представлені 3-ма типами (колінчасті з гачками для кріплення ручки, вигнуті вузькі з отворами для ручки, довгий слабо вигнутий серп). Одновушкові шестигранні кельти належать до старшого трансильванського та красномаяцького типів. Хім. аналіз металу вказує на його походження з Карпато-Трансильванського району. Всі речі, окрім наконечника списа, поламані в процесі роботи. Дослідження речей Н.с. та ін. бронз. виробів цієї доби на пд. України засвідчує, що скарб знайдений на торг. шляху з Трансильванії до сабатинівських племен Пн. Причорномор'я, яким постачалася бронз. сировина у вигляді пошкоджених предметів – своєрідного металобрухту давнини. Матеріали Н.с. зберігаються в Одеському археологічному музеї НАН України.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Субботін Л.В., Черняков І.Т. Новотроянівський скарб та питання обміну металом за доби пізньої бронзи. "Археологія", 1982, № 39.

Посилання:
  • ОДЕСЬКИЙ АРХЕОЛОГІЧНИЙ МУЗЕЙ
  • САБАТИНІВСЬКА КУЛЬТУРА

  • Пов'язані терміни:
  • САБАТИНІВСЬКА КУЛЬТУРА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)