ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

"ОБ'ЄДНАННЯ"

  Бібліографічне посилання: Бажан О.Г. "ОБ'ЄДНАННЯ" [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Obiednannia_pidpilna (останній перегляд: 24.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОБ'ЄДНАННЯ

"ОБ'ЄДНАННЯ" – підпільна орг-ція націоналістичного спрямування, що виникла в червні 1956 в м. Інта Комі АРСР з ініціативи колиш. політв'язнів – членів Організації українських націоналістів Ярослава Гасюка та Володимира Леонюка. Її програма, написана В.Леонюком, Б.Христичем і В.Затварським, проголошувала ідею створення незалежної Укр. д-ви, а також містила комплекс орг. та пропагандистської роботи, спрямованої на піднесення нац. самосвідомості укр. народу, згуртування національно-патріотичних сил. 1957–59 "О.", що налічувало 15 осіб, поширило свій вплив на Україну і сформувало мережу кореспондентів для розповсюдження листівок, прокламацій та ін. антирад. літератури в Кіровогр., Полтав., Рівнен., Львів. областях.

У червні 1959 керівники "О." були заарештовані органами КДБ при РМ СРСР і згодом засуджені до тривалих термінів ув'язнення. Реабілітовані 1992.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Леонюк В. На прю стає об'єднання. "Зона", 1994, № 6
  2. Русначенко А. Молодь за вільну Україну: Група "Об'єднання". "Визвольний шлях", 1994, кн. 10.

Посилання:
  • ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)