ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

"ОБЩЕЕ ДЕЛО"

  Бібліографічне посилання: Ясь О.В. "ОБЩЕЕ ДЕЛО" [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Obschee_delo_z (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОБЩЕЕ ДЕЛО

"ОБЩЕЕ ДЕЛО" – нелегальна щомісячна рос. газета соціаліст. та антиурядового спрямування, яка видавалася в Женеві з травня 1877 до листопада 1890. В останні роки виходила нерегулярно, зокрема, 1889 та 1890 вийшло по одному номеру газети. Усього видано 112 номерів. Редактор-засн. – О.Христофоров. Провідні співробітники – Н.Бєлоголовий, В.Зайцев, М.Драгоманов та ін. Редакція видання підтримувала тісні зв'язки як з народницькими, так і з соціал-демократ. орг-ціями. Друкувалися статті й матеріали з історії, теорії та практики робітн. руху, численні огляди й інформації про суспільно-політ. становище в Російській імперії і в Європі тощо. На сторінках "О.д." М.Драгоманов видрукував низку своїх розвідок. Розповсюджувалася в колах рос. еміграції. На укр. землях "О.д." поширювалася епізодично, як і в ін. регіонах Рос. імперії.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Богучарский В. Александр Христофорович Христофоров [Некролог]. "Голос минувшего", 1914, № 3
  2. Козьмин Б.П. Из истории русской нелегальной прессы: Газета "Общее дело". В кн.: Исторический сборник, т. 3. Л., 1934.

Посилання:
  • ДРАГОМАНОВ МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ
  • РОСІЙСЬКА ІМПЕРІЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)