ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ОКУНЕВСЬКА-МОРАЧЕВСЬКА СОФІЯ

  Бібліографічне посилання: Огуй О.Д. ОКУНЕВСЬКА-МОРАЧЕВСЬКА Софія [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=OkunevskaMorachevska_Sofiia (останній перегляд: 21.03.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОКУНЕВСЬКА-МОРАЧЕВСЬКА СОФІЯ

ОКУНЕВСЬКА-МОРАЧЕВСЬКА Софія (12.05.1865–24.02.1926) – перша жінка-лікар у Галичині, д-р медицини. Н. в м. Сторожинець (за ін. даними, у с. Довжанка Терноп. пов.) в сім'ї повітового лікаря. 1885 склала екзамени за гімназійний курс при Академічній гімназії у Львові. Вчилася на мед. ф-ті (через обмеження вищого навчання в Австро-Угорщині для жінок) у Цюриху (Швейцарія), який закінчила 1895 та захистилася там на д-ра медицини. Підтвердила своє право на лікарську практику: 15 березня 1900 на засіданнях сенату Краківського університету відбулася нострифікація диплома О.-М. Працювала в лікувальних закладах Львова та ін. міст.

О.-М. була приятелькою О.Кобилянської, яку переконала писати укр. мовою. Разом із Н.Кобринською 1884 заснувала в Станіславі (нині м. Івано-Франківськ) перше Т-во рус. жінок, які прагнули рівноправності з чоловіками; брала активну участь у підготовці літ. жін. альманаху "Перший вінок" (1887) і під псевдонімом Єрина друкувала оповідання "Пісок, пісок..." і наук. працю "Родинна неволя жінок в піснях і образах весільних".

дата публікації: 2010 р.

Література:
 1. С.Д. Окуневська-Морачевська. В кн.: Пам'ятаймо! (Знаменні та пам'ятні дати Буковини в 2000 році): Бібліографічний покажчик. Чернівці, 1999
 2. Микосянчик Ю. Русинка Софія Окуневська. "Буковинське віче", 2000, № 37, 13 травня
 3. Вознюк В.О. Велич і сила Софії Окуневської. В кн.: Вознюк В.О. До джерел культури Буковини. Чернівці, 2002
 4. Його ж. Видатна подруга видатної письменниці [Софія Окуневська-Морачевська та Ольга Кобилянська]. "Доба", 2003, ч. 48, 28 жовтня
 5. Врублевська В. Шаритка з Рунгу. К., 2007.

Посилання:
 • АКАДЕМІЧНА ГІМНАЗІЯ У ЛЬВОВІ
 • АВСТРО-УГОРЩИНА
 • ГАЛИЧИНА
 • ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
 • КОБРИНСЬКА НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
 • КОБИЛЯНСЬКА ОЛЬГА ЮЛІАНІВНА
 • КРАКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 • ЛЬВІВ
 • СТОРОЖИНЕЦЬ, МІСТО ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛ.


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)