ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ОЛЕКСАНДРА НЕВСЬКОГО ОРДЕН

  Бібліографічне посилання: Бузало В.Й. ОЛЕКСАНДРА НЕВСЬКОГО ОРДЕН [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Oleksandra_Nevskoho_orden (останній перегляд: 15.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОЛЕКСАНДРА НЕВСЬКОГО ОРДЕН

ОЛЕКСАНДРА НЕВСЬКОГО ОРДЕН – держ. нагорода СРСР. Заснована Указом Президії ВР СРСР 29 липня 1942. Цим же указом затверджено статут і опис знака ордена. Статут ордена доповнено Указом Президії ВР СРСР 10 листопада 1942. В опис знака О.Н.о. внесено часткові зміни Указом Президії ВР СРСР 19 червня 1943.

О.Н.о. засновано для нагородження командирів Червоної армії за видатні заслуги в організації і кер-ві бойовими операціями і за досягнуті в результаті цих операцій успіхи в боях за Батьківщину. Орденом нагороджувалися командири Червоної армії, які виявили в боях у Великій вітчизн. війні Рад. Союзу 1941–45 особисту відвагу, мужність і хоробрість та вмілим кер-вом забезпечили успішну дію своїх частин. О.Н.о. нагороджувалися командири д-зій, бригад, полків, батальйонів, рот і взводів за виявлену ініціативу щодо вибору вдалого моменту для сміливого й стрімкого нападу на ворога і завдання йому крупної поразки з малими втратами для своїх військ; за виконання бойового завдання, наполегливу й чітку організацію взаємодії родів військ і знищення повністю або більшої частини діючих переважаючих сил ворога; за командування артилер., танк. або авіац. підрозділом, що успішно виконали бойову операцію і завдали ворогу важких втрат; за стрімкі дії, що спричинили знищення інженерних споруд ворога; за систематичну організацію безперебійного зв'язку; уміле й стрімке виконання десантної операції.

Серед перших кавалерів ордена – старший лейтенант І.Рубан, командир батальйону мор. піхоти 154-ї мор. стрілец. бригади, під командуванням якого відбито атаку полку противника на початку серпня 1942 на березі р. Дон.

Усього за подвиги і заслуги, здійснені в роки Великої вітчизн. війни Рад. Союзу 1941–45, було проведено більш як 42 тис. нагороджень О.Н.о. Серед нагороджених орденом – більш як 1470 військ. частин і з'єднань Рад. армії і ВМФ СРСР.

дата публікації: 2010 р.

Література:
 1. Колесников Г.А., Рожков А.М. Ордена и медали СССР. М., 1978
 2. Сборник законодательных актов о государственных наградах СССР. М., 1987
 3. Изотова М.А., Царева Т.Б. Все награды России и СССР: Ордена, медали и нагрудные знаки. В кн.: Полная энциклопедия орденов и медалей России. Ростов-на-Дону, 2008.

Посилання:
 • СРСР, РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ

 • Пов'язані терміни:
 • АГІОГРАФІЯ
 • АНДРІЯ ПЕРВОЗВАННОГО ОРДЕН
 • ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ РОСІЇ
 • ФАЛЕРИСТИКА
 • НАЦІОНАЛ-БІЛЬШОВИЗМ
 • НОВГОРОДСЬКА БОЯРСЬКА РЕСПУБЛІКА
 • ОЛЕКСАНДР НЕВСЬКИЙ
 • ОРДЕНИ СРСР
 • ВАСНЕЦОВ ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ
 • ВЕЛИКЕ КНЯЗІВСТВО МОСКОВСЬКЕ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)