ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ОЛЕКСАНДРОПОЛЬСЬКИЙ КУРГАН

  Бібліографічне посилання: Болтрик Ю.В. ОЛЕКСАНДРОПОЛЬСЬКИЙ КУРГАН [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Oleksandropilskyj_kurhan (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОЛЕКСАНДРОПОЛЬСЬКИЙ КУРГАН

ОЛЕКСАНДРОПОЛЬСЬКИЙ КУРГАН, Лугова Могила – один із 4-х найбільших курганів степу. Могила володаря Скіфії кінця 4 ст. до н. е. Стояв на пд. краю с. Олександропіль (нині Солонянського р-ну Дніпроп. обл.). Досліджувався 1852–56. За одними джерелами, висота насипу 21 м, за іншими – 16 м. Насип оточували кам'яні брили, рів та вал. У насипові знайдено: золоті накладки (голівка коня та фігурка вепра) дерев'яних чаш, срібні та бронз. прикраси упряжі, уламки катафалків. Підземні споруди – центральна і бокова допоміжна могили. До камери центр. могили вели з пд. короткий (4,2 м) та зі сх. – довгий (20 м) дромоси, у ній були 3 чоловіки та жінка (господар і його почет). Поховальний комплекс пограбовано, але вдалося зібрати 700 золотих оздоб від одягу та головного убору, уламки вкритого золотом залізного панцира, амфори, чорнолакову піксиду, бронз. лутерій, срібну ойнахою та окуту бронзою дерев'яну скриню. Сх. частину довгого дромосу заповнювали скелети 15-ти коней у коштовній упряжі. Бл. 50 золотих та 60 срібних оздоб вузди мали зображення міфологічних персонажів, грифонів, сцен полювання на зайця. Один із коней мав золоту ажурну платівку з гіппокампами, інший – золотий нагрудник зі сценами штампування. Ще один кінь знаходився в окремій ямі під центром кургану, його вузду прикрашали зображення тварин, виконані в греко-іранському стилі. Вхід до бокової могили, в якій було поховано кремезного чоловіка, закривав розібраний віз, намет якого оздоблено золотими платівками.

дата публікації: 2010 р.

Література:
 1. Лазаревский Я. Александропольский курган: Могила скифского царя. "Записки императорского Русского археологического общества", 1894, т. 7
 2. Ильинская В.А., Тереножкин А.И. Скифия VII–IV вв. до н. э. К., 1983.

Посилання:
 • КУРГАН, НАДМОГИЛЬНИЙ ПАГОРБ

 • Пов'язані терміни:
 • БРИГЕН ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ ФОН ДЕР
 • БИСТРИЦЬКИЙ АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ
 • КУРГАН, НАДМОГИЛЬНИЙ ПАГОРБ
 • ЛЮЦЕНКО ОЛЕКСАНДР ЮХИМОВИЧ
 • СКІФИ
 • ТЕРЕЩЕНКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
 • ВЕНЕЦІАНОВ ОЛЕКСІЙ ГАВРИЛОВИЧ
 • ВІЙНА 1812 Р.


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)