ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ОРГАНІЗАЦІЯ ЧОРНОМОРСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА (ОЧЕС)

  Бібліографічне посилання: Мартинов А.Ю. ОРГАНІЗАЦІЯ ЧОРНОМОРСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА (ОЧЕС) [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Orhanizatsiia_Chornomorske (останній перегляд: 18.09.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОРГАНІЗАЦІЯ ЧОРНОМОРСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА (ОЧЕС)

ОРГАНІЗАЦІЯ ЧОРНОМОРСЬКОГО ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА (ОЧЕС) – регіональна структура країн причорномор. басейну, створена 25 червня 1992 відповідно до стамбульської декларації "Про чорноморське співробітництво", яка передбачала активізацію регіональної взаємодії в економіці, енергетиці, к-рі, транспорті, екології. Зацікавленість України в розвитку ОЧЕС пов'язана з об'єктивними геополіт. інтересами, розвитком європейсько-азіатських транспортних коридорів, формуванням інтегрованої енергетичної мережі, необхідністю ефективного використання природних ресурсів Чорного моря. Членами ОЧЕС з часу заснування є: Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Грузія, Молдова, РФ, Румунія, Туреччина, Україна, спостерігачами тоді стали Греція та Албанія. 1994 була створена Парламентська асамблея Чорномор. екон. співробітництва. Країни-члени ОЧЕС за принципом ротації протягом 6-ти місяців по черзі головують у названій орг-ції. У квітні 1997 в Стамбулі було засновано постійно діючий Секретаріат ОЧЕС. 1999 в Салоніках (Греція) створено інвестиційний банк ОЧЕС, який має створити фінансову основу для формування причорномор. зони вільної торгівлі. У 2-му півріччі 1997 під час головування України в ОЧЕС було проведено міжнар. форум, присвячений розвитку взаємодії МЕРКОСУР (інтеграційного об'єднання країн Пд. Америки) та ОЧЕС. В Ялті 5 червня 1998 на зустрічі глав держав-членів ОЧЕС було підписано статут ОЧЕС як міжнар. регіональної орг-ції. Цей статус ОЧЕС визнано Організацією Об'єднаних Націй. Налагоджуються контакти між ОЧЕС та Європейським Союзом. У вересні 1999 в Ялті відбувся перший балтійсько-чорномор. саміт, було підписано низку конвенцій ОЧЕС, які стосуються екології, розвитку міжкульт. діалогу. Між країнами-членами ОЧЕС налагоджується співробітництво у військ. сфері. Створення ОЧЕС сприяє подальшому прогресу чорномор. регіонального співробітництва як органічної складової процесу європейської інтеграції, яка створює умови для зміцнення стабільності та миру.

дата публікації: 2010 р.

Література:
 1. Мхитарян Н.І. Чорноморське регіональне співробітництво як геополітичний чинник міжнародних інтеграційних процесів (1990–1998 рр.): Автореферат дис. ... канд. політ. наук. К., 1999.

Посилання:
 • ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ, ЄС
 • ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ
 • ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ'ЄДНАНИХ НАЦІЙ
 • СТАМБУЛ
 • ЯЛТА, МІСТО АРК

 • Пов'язані терміни:
 • ІСТОРІЯ НАУКИ
 • МІЖНАРОДНІ РЕГІОНАЛЬНІ ОРГАНІЗАЦІЇ
 • ТУРЕЧЧИНА


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)