ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ОСТРОВСЬКИЙ ОЛЕГ

  Бібліографічне посилання: Винниченко І.І. ОСТРОВСЬКИЙ Олег [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ostrovskyj_O (останній перегляд: 23.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОСТРОВСЬКИЙ ОЛЕГ

ОСТРОВСЬКИЙ Олег (16.04. 1925–06.06.2003) – науковець, митець, педагог, меценат. Д-р тех. наук. Член Спілки художників України. Н. в с. Чернелів на Тернопільщині в сім'ї священика та вчительки. У роки Другої світової війни був вояком 1-ї Укр. д-зії Укр. нац. армії (д-зія СС "Галичина"), брав участь у боях. Полоненим був інтернований до укр. табору в Ріміні (Італія), де працював як ілюстратор-графік у книжковому вид-ві. Після війни переїхав до Великої Британії і там влаштувався на роботу в текстильній індустрії. Від 1950 навч. в Академії мист-в у Мадриді (Іспанія). Повернувшись до Великої Британії, працював у текстильній пром-сті і водночас вчився на інженера-механіка. 1960 отримав диплом, працював професійним інженером у Ноттінгемі. З 1966 викладав інженерну дисципліну в коледжі, а згодом – інженерну графіку, термодинаміку і математику в Ноттінгемському ун-ті. Тут здобув звання д-ра тех. наук. Автор підручників "Інженерна графіка" (у 2-х т.), "Комп'ютерне проектування", "Збірник лекцій із самонавчання інженерної графіки", спогадів "Водила молодість".

Мистецький доробок О. містить портрети, краєвиди, святкові картки, ілюстрації, екслібриси, грамоти і заг. графічні праці. Виставка з 200 робіт під заг. назвою "Україна назавжди!" в 1990-х рр. протягом 3-х років проходила в 20-ти обласних центрах України. 250 примірників свого "Альбому мистецьких праць" він подарував навч. закладам, музеям, б-кам, вид-вам України.

Був членом Організації українських націоналістів, Союзу українців у Великій Британії, Об'єднання бувших вояків українців у Великій Британії та Спілки української молоді, щедро жертвував на церк., громад. та нац. справи.

Наук. діяльність О. відзначена багатьма міжнар. нагородами, а за викладацьку працю та інженерні винаходи він 1988 отримав пам'ятні Диплом та Диск Ін-ту інженерних конструкторів Брит. Королівства.

П. у м. Ноттінгем.

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Романюк П. Національна повинність. "Молода Галичина", 1999, 22 травня.

Посилання:
  • ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА 1939–1945
  • ГАЛИЧИНА
  • ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ НАЦІОНАЛІСТІВ
  • СПІЛКА УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ (СУМ)

  • Пов'язані терміни:
  • ДАЛЬСЬКИЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)