ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ОВАД ПЕТРО

  Бібліографічне посилання: Винниченко І.І. ОВАД Петро [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 7: Мі-О / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2010. - 728 с.: іл.. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Ovad_Petro (останній перегляд: 22.07.2019)
Енциклопедія історії України ( Т. 7: Мі-О ) в електронній біблотеці

ОВАД ПЕТРО

ОВАД Петро (21.07.1941–23.04. 2006) – громад. і реліг. діяч. Н. в с. Камениця (Боснія і Герцеговина). Закінчив класичну г-зію в духовній семінарії (1962) та теологічний ф-т Загребського ун-ту (1969). У грудні 1969 був висвячений на греко-катол. священика в церкві св. Анни в Липовлянах (Хорватія). Душпастирську службу провадив у Жумберку (Хорватія), Руському Керестурі та Крущичу (Сербія і Чорногорія), Лішні (Боснія і Герцеговина). 1981 став парохом у парафії Святого Преображення у Прняворі – першій колонії українців у Боснії. У цій парафії керував буд-вом церков у Долішніх Сердовицях, Расавці, Брдянах, Дервенті. Для цього їздив до США та Канади, де проповідував і збирав кошти на побудову церков. Також провадив місійні проповіді в Австрії. 1988 разом із сестрами-василіанками освятив у Прняворі духовний центр "Василіянум", до якого згодом було прийнято на оздоровлення велику групу дітей з України. Значним є його внесок в урочисте відзначення 1990 в Прняворі 100-літнього ювілею переселення українців з Галичини до Боснії, а також 1000-ліття хрещення Русі-України. З початком війни на Балканах невтомно та відважно дбав про допомогу й захист українців, організовував поїздки укр. дітей з Боснії до України. Відновив діяльність Т-ва ім. Т.Шевченка в Прняворі, заснував Укр. асоціацію творчої інтелігенції "Світ культури".

Нагороджений укр. орденом "За заслуги" 3-го ст. (1997), дипломом Української всесвітньої координаційної ради, Грамотою признання Європ. конгресу українців.

Почесний громадянин м. Жидачів.

П. у м. Прнявор (Боснія і Герцеговина).

дата публікації: 2010 р.

Література:
  1. Мизь Р. 30 років священичого служіння протоієрея-ставрофора о. Петра Овада. "Новосадски дзвони" (Новий Сад), 2000, січень–березень
  2. Отець Петро Овад (1941–2006). "Новий шлях" (Торонто), 2006, 4 травня
  3. Майданська Б. Живу з ім'ям Господнім. Б/м, б/р.

Посилання:
  • ГАЛИЧИНА
  • УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА (УВКР)
  • ЖИДАЧІВ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)