ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПАМ'ЯТКА

  Бібліографічне посилання: Кот С.І. ПАМ'ЯТКА [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Pamiatka (останній перегляд: 25.06.2019)
ПАМ'ЯТКА

ПАМ'ЯТКА – предмет або сукупність предметів матеріальної і духовної культури минулого, що мають наук., істор., художнє та ін. культ. значення. Походить від старослов'ян. та давньорус. "памѧт" (пам'ять). Зафіксовано в укр. мові в джерелах 16–18 ст. в значенні пам'яті, згадки про подію або особу, офіц. писемних документів. З 1-ї пол. 19 ст. на західноукр. землях (Галичина) починає використовуватися в сучасному значенні ("Комісія по вивченню і охороні пам'яток архітектури", "Комісія в справі охорони пам'яток історії і мистецтва", "пам'ятки мови і літератури"). З кінця 19 – поч. 20 ст. набуває поширення в укр. мові на всій території України як наук. та юрид. термін. Вирізняють пам'ятки рухомі та нерухомі. До рухомих зараховують пам'ятки документальні й предмети музейного значення. Нерухомі пам'ятки містять об'єкти археології (археол. П.), історії (істор. П.), арх-ри, містобудування, монументального мистецтва, садово-паркового мистецтва, ландшафтні, науки і техніки.


Література:
  1. Кот С.І. Терміни "пам'ятка" і "пам'ятник" у пам'яткознавстві. В кн.: Праці Центру пам'яткознавства, вип. 1. К., 1992
  2. Закон України "Про охорону культурної спадщини" (2000 р.). Web: http://zakon.rada.gov.ua/cgibin/ laws/main.cgi?nreg=1805-14.

Посилання:
  • ГАЛИЧИНА
  • КУЛЬТУРА В РОЗМАЇТОСТІ ПОНЯТЬ, ЯВИЩ І СХЕМ ПОСТУПУ

  • Пов'язані терміни:
  • ПАМ'ЯТКОЗНАВСТВО


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)