ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПАМ'ЯТКА ІСТОРИЧНА

  Бібліографічне посилання: Кот С.І. ПАМ'ЯТКА ІСТОРИЧНА [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Pamiatka_istorychna (останній перегляд: 17.07.2019)
ПАМ'ЯТКА ІСТОРИЧНА

ПАМ'ЯТКА ІСТОРИЧНА. Істор. пам'ятки – будинки, споруди, пам'ятні місця і предмети, пов'язані з важливими істор. етапами та подіями в житті народу, розвитком сусп-ва і д-ви, національно-визвол. та соціальними рухами, а також із розвитком науки, вир-ва і техніки, к-ри й побуту народу, із життям видатних держ., політ., громад. діячів, нар. героїв, діячів науки, літератури і мист-ва. Рухомі істор. пам'ятки музейного та документального характеру на території України цілеспрямовано почали збирати й зберігати з 18 ст. спочатку – в приватних збірках, з поч. 19 ст. – також у музеях, архівах та б-ках, заснованих наук. й просвітницькими т-вами, земськими установами. Нерухомі істор. пам'ятки як об'єкт сусп. та держ. уваги почали обліковувати й оберігати з поч. 20 ст. Сьогодні до них зараховують цивільні й військ. споруди (адм. та житлові будинки, садиби, пром. підпр-ва, церкви, фортеці, військ. укріплення тощо) в цілому або фрагментарному вигляді, зразки військової техніки і озброєння, транспортних засобів, с.-г. машин та ін. об'єкти, встановлені з метою увічнення істор. подій, а також некрополі й окремі поховання, пам'ятні місця.


Література:
  1. Методичні рекомендації по підготовці матеріалів Зводу пам'яток історії та культури України. К., 1993
  2. Актуальні проблеми підготовки Зводу пам'яток історії та культури України, кн. 1. К., 1999
  3. Історико-культурна спадщина України і сучасність. К., 1999
  4. Закон України "Про охоронукультурної спадщини" (2000 р.). Web: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/ laws/main.cgi?nreg=1805-14.

Пов'язані терміни:
  • СУДАЦЬКА ФОРТЕЦЯ, ГЕНУЕЗЬКА ФОРТЕЦЯ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)