ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПАУЛІ ІГНАЦІЙ

  Бібліографічне посилання: Вирський Д.С. ПАУЛІ Ігнацій [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Pauli_I (останній перегляд: 16.07.2019)
ПАУЛІ ІГНАЦІЙ

ПАУЛІ (Pauli) Ігнацій (Жегота) (01.07.1814–02.10.1895) – історик Галичини, фольклорист, видавець джерел. Н. в м. Новий Сонч (нині м. Нови Сонч, Польща) у сполонізованій нім. родині (син кравця). 1832–59 (із перервами) вивчав гуманітарні науки й медицину у Львів. ун-ті та Ягеллонському ун-ті в Кракові. Добре оволодів класичними мовами, а також кількома новочасними, у т. ч. слов'янськими. Працював одночасно як копіїст, перекладач і коректор, публікував у пресі вірші та статті на етногр. й істор. тематику. Цікавився нар. к-рою. Зібрав і видав "Pieśni ludu polskiego w Galicji" (1838) та "Pieśni ludu ruskiego w Galicji" (т. 1–2, 1839–40). Досліджував археологію та старопольс. письменство. 1844–52 як бібліотекар й архівіст працював в А.Потоцького в Кракові. Здійснив численні подорожі з метою архівно-бібліотечних пошуків. Надрукував істор. розвідки "Starożytności galicyjskie" (1840) та "Żywoty hetmanów…" (1844, 1850), а також численні видання джерел мемуарного характеру, зокрема "Pamiętniki do życia i sprawy Samuela i Krzysztofa Zborowskich" (1846). Співпрацював з А.Пжезджецьким та І.Полковським задля видання творів Я.Длугоша. Від 1870 працював у б-ці Ягеллонського ун-ту. Почесний член Археол. т-ва у Львові (1876). Залишив у рукописах чимало незакінчених праць (його архів зберігається в Ягеллонській бібліотеці).


Література:
 1. Perkowska U. Żegota Pauli polihistor i badacz starożytności polskich. В кн.: Studia i materiały z dziejόw nauki polskiej. Б/м, 1970
 2. Болтарович З.Є. Україна в дослідженнях польських етнографів ХIХ ст. К., 1976.

Посилання:
 • ДЛУГОШ ЯН
 • ГАЛИЧИНА
 • КРАКІВ
 • ПОТОЦЬКИЙ АНДЖЕЙ

 • Пов'язані терміни:
 • РУСЬКА ТРІЙЦЯ


 • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
  із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)