ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МОРСЬКИЙ З'ЇЗД 1918

  Бібліографічне посилання: Щусь О.Й. ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МОРСЬКИЙ З'ЇЗД 1918 [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Pershyj_morskyj (останній перегляд: 20.09.2019)
ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МОРСЬКИЙ З'ЇЗД 1918

ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МОРСЬКИЙ З'ЇЗД 1918 відбувся в Києві в січні 1918. Розглянув питання, пов'язані зі створенням мор. флоту Української Народної Республіки. З'їзд заслухав звіт Укр. ген. мор. ради, інформацію про роботу ген. секретарства мор. справ та доповіді з місць. Делегати розглянули Тимчасовий законопроект про флот УНР, розроблений наприкінці грудня 1917; обговорили стан і перспективи Чорномор. військ. флоту і служби на ньому, питання торг. флоту, організації профспілки моряків та ін.

На підставі ухвалених з'їздом рішень 14 січня 1918 Українська Центральна Рада прийняла "Тимчасовий закон про фльоту УНР", в якому рос. Чорномор. флот, військ. і транспортний, проголошувався флотом УНР і мав нести охорону узбережжя на Чорному й Азовському морях. УНР переймала на себе всі зобов'язання рос. уряду щодо Чорномор. флоту, а також утримання портів. Із часу проголошення закону всі рос. військ. і торг. кораблі мали підняти укр. прапори. На флоті скасовувалася примусова військ. служба, подальше комплектування особового складу мало відбуватися на засадах добровільності, що спричинило значне його ослаблення.


Література:
  1. Дорошенко Д. Історія України: 1917–1923 рр., т. 1. Ужгород, 1932
  2. Історія українського війська. Львів, 1992
  3. Українська Центральна Рада: Документи і матеріали, т. 1. К., 1996.

Посилання:
  • КИЇВ
  • ПРОФЕСІЙНІ СПІЛКИ В УКРАЇНІ
  • УКРАЇНСЬКА НАРОДНА РЕСПУБЛІКА
  • УКРАЇНСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАДА


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)