ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПОВСТАНСЬКО-ПАРТИЗАНСЬКИЙ ШТАБ

  Бібліографічне посилання: Муравський О., Вішка О. ПОВСТАНСЬКО-ПАРТИЗАНСЬКИЙ ШТАБ [Електронний ресурс] . – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Povstansko_partyzanskyj (останній перегляд: 23.08.2019)
ПОВСТАНСЬКО-ПАРТИЗАНСЬКИЙ ШТАБ

ПОВСТАНСЬКО-ПАРТИЗАНСЬКИЙ ШТАБ – підзвітна Державному центру УНР на еміграції та Польс. ген. штабу таємна орг-ція, створена 1921 з метою підготовки та організації антирад. повстанського руху в Україні. Штаб, що базувався в Тарнуві (Польща), очолив генерал-хорунжий Ю.Тютюнник. Після укладення Ризького мирного договору між РСФРР і УСРР та Польщею 1921 уряд УСРР вимагав від Польщі ліквідувати ворожу рад. режиму орг-цію, що, однак, не було реалізовано. У червні 1921 П.-п.ш. переведено до Львова, де розпочалася активна підготовка до організації військ. походу в УСРР (див. Другий Зимовий похід Армії УНР 1921). Після початку походу львів. штаб реорганізовано в Укр. інформаційно-пресове бюро, а згодом – розформовано. Укр. співробітникам надано польс. громадянство, а поляків, які брали активну участь у діяльності штабу, на вимогу уряду УСРР звільнено із держ. посад. Зважаючи на безперспективність подальших воєнних дій у боротьбі за укр. державність, керівник штабу – Ю.Тютюнник – "рішив остаточно розірвати з поляками, а разом і з Петлюрою". Подальші спроби Польщі відновити роботу орг-ції з метою "визволення України" не увінчалися успіхом.


Література:
  1. Тютюнник Ю. З поляками проти Вкраїни. Х., 1924
  2. Другий зимовий похід: Листопадовий рейд. Базар. К., 1995.

Посилання:
  • ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР УНР НА ЕМІГРАЦІЇ
  • ДРУГИЙ ЗИМОВИЙ ПОХІД АРМІЇ УНР 1921
  • ЛЬВІВ
  • РИЗЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР МІЖ РСФРР І УСРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1921, РИЗЬКИЙ МИРНИЙ ДОГОВІР МІЖ РСФРР, БІЛОРУСЬКОЮ СРР І УСРР ТА ПОЛЬЩЕЮ 1921
  • ТЮТЮННИК ЮРІЙ ЙОСИПОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)